От артполигона до производства ракетных поездов: Павлоградскому мехзаводу – 90 лет

История одного из самых секретных заводов Советского Союза – Павлоградского механического завода началась в 1931 году, когда в Павлограде был заложен полигон для испытания артиллерийских боеприпасов.

С 90-летием ПМЗ поздравляют его днепровские коллеги из КБ «Южное». С 1961 по 1964 годы будущий мехзавод был филиалом КБ. В КБ «Южном» напоминают, что павлоградцы в свое время освоили серийное производство одних из самых сложных и ответственных образцов ракетной техники – двигателей морских ракет, стратегических ракет СС-24 шахтного и железнодорожного базирования.

190995313_2560363170926464_9042911827182453331_n

- Вражає далекоглядність стратегії, мудрість і всеперемагаюча воля до дії легендарних професіоналів і подвижників ракетної справи тих років: М.К. Янгеля, Л.В. Смирнова, О.М. Макарова, В.Ф. Уткіна, В.М. Шкуренка, Л.Д. Кучми. С.М. Конюхова, – що підтверджували всім своїм життям перевірену часом ідею консолідації колективів нашої величезної ракетної кооперації заради головної спільної мети – зміцнення обороноздатності Батьківщини.

Колектив ПМЗ зробив неоціненний внесок у створення оборонного щита держави, успішно вирішивши непрості проблеми виробництва маршових двигунів для морських ракет і забезпечивши їх серійний випуск у кількості майже 90 комплектів. Справжнім тріумфом колективу стало виготовлення і кінцеве складання всього обсягу замовлення неперевершених триступеневих бойових стратегічних ракет СС-24 шахтного та залізничного базування – а разом це 106 ракет та 12 ракетних поїздів. Слід відзначити також, що остаточне складання всіх рідинних ракет КБ «Південне» третього і четвертого поколінь виконували саме на ПМЗ. Це вже визнана та беззаперечна історія. Спільно ми зробили все, що могли, і навіть більше, - пишут в Фейсбук днепровские конструкторы.

- У наших колективів є славетне минуле і головне – чітка стратегія розвитку, спрямована як на потреби України, так і на міжнародні комерційні проекти. Наша спільна мета – посісти гідне місце в сучасній ракетно-космічній індустрії, домогтися цього за рахунок впровадження найсучасніших технологій у процеси проектування та виробництва РКТ, креативності і затребуваності наших колективів.

- Бажаємо колективу Павлоградського механічного заводу міцного здоров’я, мирного неба, розвитку підприємства, успіхів у створенні сучасних конкурентоспроможних зразків військової ракетної техніки та мирної продукції!, - говорится в поздравлении.

Метки: КБ «Южное», ПМЗ, юбилей