Ошукали 18 тисяч іноземців: у Дніпрі накрили шахрайський call-центр

Шахрайську схему цілеспрямовано орієнтовану на іноземців організували троє мешканців Дніпра. Вони утворили call-центр та залучили до роботи в ньому 37 операторів. Під прицілом були громадяни Республіки Казахстван.
Оператори дзвонили громадянам цієї республіки, представляючись співробітниками банку. Під виглядом необхідності скасування транзакцій переконували клієнтів назвати фінансові дані.
Далі вони знімали гроші з рахунків своїх жертв та переказували їх на офшорні рахунки та криптогаманці. Також вони оформлювали швидкі кредити та привласнювали суму позики. Оператори працювали за відсотки від суми, яку їм вдалося отримати злочинним шляхом.
Таким чином вони ошукали близько 18 тисяч громадян Республіки Казахстан. Наразі працівники поліції встановлюють загальну суму збитків.
Організаторів схеми викрили співробітники Департаменту кіберполіції спільно з Головним слідчим управлінням Нацполіції, працівниками Офісу Генерального прокурора та у співпраці з правоохоронцями Республіки Казахстан.
Під час обшуку в приміщенні call-центр та за місцями проживання фігурантів була вилучена комп’ютерна техніка, в якій знайшли бази з персональними даними громадян Казахстану, сим-карти, мобільні телефони, чернетки.
Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) КК України. Санкція статті передбачає до восьми років позбавлення волі. Слідчі дії тривають.

Метки: шахрайство