Пʼятниця, 14 червня 2024 року

Органи місцевого самоврядування, громади отримали можливість встановлювати місцеві податки та збори за спрощеним порядком

Від 5 квітня набув чинності Закон України від 24 березня 2022 року № 2142-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану». Цим законом зокрема визначено, що органи місцевого самоврядування мають право ухвалювати рішення про встановлення місцевих податків та зборів або пільг з їх сплати без застосування процедур відповідно до законодавства про регуляторну політику у сфері господарської діяльності.

За словами начальниці управління регуляторної політики та розвитку підприємництва департаменту правового забезпечення Дніпровської міської ради Ірини Журавльової, це нововведення є вкрай важливим, оскільки рішення органів місцевого самоврядувнння не лише регулюють бюджетні процеси, а й відповідають за наповнення бюджетів на місцях.
«До цього часу рішення органів місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків і зборів ухвалювалися за процедурою, передбаченою для регуляторних актів. Така процедура тривала досить довго за часом, від трьох і більше місяців. І такі рішення узгоджувалися з Державною регулярною службою України. А нині в умовах воєнного стану, коли важливо оптимізувати процеси, новий порядок дозволяє територіальним громадам не застосовувати регуляторні механізми», — підкреслила Ірина Журавльова.
Вона також додала: «На сьогодні ще підготовлено законопроєкт, який передбачає, що рішення місцевого самоврядування про встановлення місцевих податків і зборів можуть ухвалюватися упродовж бюджетного періоду. Поки що діє норма Податкового кодексу, за якою відповідні рішення ухвалюються виключно до 1 липня поточного року з набуттям чинності з 1 січня наступного року. Якщо згаданий законопроєт ухвалять, то матимемо змогу оперативно реагувати на потреби громади, корегувати ставки місцевих податків і зборів упродовж усього бюджетного періоду. У такому випадку відповідні рішення набуватимуть чинності через місяць з дати їх ухвалення».

щщщщ

Метки: місцеві податки

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.