Облсовет подыскивает уникальному органу Днепра новый зал

Стоимость демонтажа немецкого органа составит около 150 тыс. евро. Для рассмотрения возможности демонтажа Днепропетровский областной совет привлечет экспертов Государственной службы по чрезвычайным ситуациям. Об этом сообщается на странице облсовета в Фейсбуке.

орган

- Настоятель Свято-Николаевского храма Днепропетровской епархии УПЦ МП иерей Константин Калашников опломбировал печатями двери и повесил замки на входы в органного зала, - отмечается в сообщении. - Свои действия аргументировав тем, что уже год, как прошло мировое соглашение от 26 августа 2010 года. Теперь, мол, Дом и все, что в нем - собственность церкви.
Глава Днепропетровского областного совета Николай Лукашук дал следующий комментарий сложившейся ситуации.

- Угода, про яку йдеться — це домовленість тодішніх очільників обласної ради й представників релігійної громади. Останні протягом 10 років зобов’язувались забезпечувати безперешкодний доступ відвідувачів і працівників Будинку органної музики в приміщення, де розташований 12-тонний орган фірми Sauer з Франкфурта-на-Одері, для підтримання його в необхідному стані, проведення репетицій, концертів і заходів.

Час «мирової» сплинув рік тому, але чому ієрей вдався до таких кардинальних дій зараз — незрозуміло. Дніпровський орган входить в десятку кращих в Європі та знаходиться під заступництвом Всесвітнього комітету з охорони культурних цінностей ЮНЕСКО. Й обласна рада має на меті боротись за культурний доробок Дніпропетровщини. Сьогодні я мав зустріч з представниками релігійної громади та керівництвом органного залу. На завтра також запланував ряд зустрічей, аби обговорювати це питання конструктивно.

Николай Лукашук отметил также, что областная власть планирует привлечь экспертов ГСЧС, которые смогут предоставить соответствующие выводы относительно нынешнего состояния Дома камерной и органной музыки, а также рассмотрит вопрос переноса органа в другое здание.

- Мова йтиме про зведення окремої будівлі або розширення тих приміщень, які нині є у Дніпрі (філармонія, театр опери та балету тощо), — пояснил Николай Лукашук. - Вартість демонтажу інструменту – близько 150 тисяч євро. І цю процедуру має виконувати німецька організація, яка займалася безпосередньо і монтажем органу. Кошти для демонтажу інструмента, і для будівництва приміщення нової зали (або розбудови вже чинних будівель) шукатимемо в обласному бюджеті, але також є вірогідність, що по допомогу доведеться звертатися до центральної влади.

Ранее наш сайт сообщал, что громада церкви не планирует открытие Дома органной и камерной музыки до проведения реконструкции.

Метки: орган, органный зал