Об’єднання лікувальних закладів у Дніпрі: позиція адміністрації клінічної лікарні швидкої медичної допомоги

У Дніпрі реорганізують деякі лікувальні заклади. До клінічної лікарні швидкої медичної допомоги приєднають міську клінічну лікарню № 2, міські поліклініки № 1, № 2, № 6 та стоматологічну поліклініку № 2. Таке рішення ухвалено на вимогу медичної реформи.

За словами генеральної директорки клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Вікторії Корпусенко, її медзаклад – один з найпотужніших у місті. Стаціонарні відділення представлені 18 напрямами, є консультативно-діагностичний центр, найбільша служба анестезіології та інтенсивної терапії. Рішення приєднати невеликі лікувальні установи до більш потужних є цілком доцільним, оскільки за нинішніх умов маленькі не зможуть не те що розвиватися, а й просто вижити.

_MG_1733

«Уже маємо досвід приєднання до нашого закладу лікарні № 7 у 2012 році. Досвід показав, що завдяки реорганізації заклад значно розвинувся – оновилася матеріально-технічна база, зросла якість надання медичної допомоги. Так само і зараз. Маленьким лікарням не вистачатиме фінансування від НСЗУ. Тому, щоб вони збереглися, а тим паче розвивалися, і потрібне таке приєднання. Цифри це підтверджують. Наприклад, наша лікарня з 1 128 співробітниками за 9 місяців 2020 року отримала від НСЗУ 150 млн грн. Тоді як 5 лікувальних закладів, які приєднуються до нас, за аналогічний період – усього 84 млн грн при загальній кількості співробітників 1 400. Поліклініки, які приєднуються, залишаться територіально на своїх місцях, а деякі відділення лікарні № 2 переїдуть до нашого закладу. Для пацієнтів якість медичної допомоги значно покращиться», – пояснила Вікторія Корпусенко.

Вона також додала, що з реорганізацією для пацієнтів буде більше можливостей для діагностики та лікування у лікарні швидкої медичної допомоги. Тут за останній рік з’явилось медобладнання нового покоління, зокрема для операційних, ендоскопічне, рентгенологічне тощо.

_MG_1744

Зі свого боку завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії згаданої лікарні Станіслав Болтянський зазначив: «Об’єднання лікарень – це та ситуація, коли потенціал медичних працівників можна згуртувати. А відтак для пацієнтів медична допомога буде більш комплексною. Цілком логічним вважаю приєднання до нас маленьких лікувальних закладів, оскільки наша лікарня – багатопрофільна і має більше можливостей. Наприклад, це відділення лише за останній рік максимально переобладнали. З’явилися нові апарати ШВЛ, УЗД, моніторне обладнання, яке дозволяє у режимі реального часу відстежувати роботу серця тощо».

_MG_1757 _MG_1778 _MG_1782 _MG_1787