Середа, 12 червня 2024 року

«Нові бізнеси – нові робочі місця»: 329 підприємців Дніпра долучились до грантової урядової програми «Власна справа»

Дніпро продовжує всебічно підтримувати підприємців. Нині місто допомагає податись на державний грант «Власна справа». Таким чином підприємці можуть отримати безповоротні кошти на відкриття нового бізнесу чи розширення нинішнього завдяки мікрогранту від 50 до 250 тис. грн. Ці кошти можна витратити на придбання або лізинг обладнання, закупівлю сировини та матеріалів, оренду приміщення. Отримати мікрогрант може як чинний підприємець, так і людина без досвіду такої діяльності. Обов'язковою умовою надання коштів є створення 1-2 робочих місць залежно від суми гранту.
photo_2024-06-05 16.38.12

Торік його отримала Анастасія Закревська. Жінка – вимушена переселенка з Донецька. У 2012 році вирішила стати кондитером, але коли почалась війна, разом з донечкою та однією валізою переїхала до Дніпра. Тут вона не опустила рук, а продовжила навчатись створювати десерти. І вже у 2019 році на ж/м Перемога відкрила першу сімейну атмосферну кав'ярню.

«Торік вирішили розширитись та відкрити у центрі міста кав’ярню, але розуміли, що не вистачає на все це коштів. Тож знайшли грант та подали заявку. Треба було прикріпити бізнес-план. От я і зайнялась цим, адже замовляти десь розробку – дорого. І вийшло, звісно, з помилками. Але мені у центрі зайнятості допомогли їх виправити, підказали. На грант я подалась у травні 2023 і вже у серпні того ж року ми його отримали на суму 250 тис. грн. Закупили обладнання: кавова машинка, холодильники, вітрини під десерти тощо. Тут у нас офіційно працевлаштовані двоє людей, платимо податки. Це не складно і я раджу всім підприємцям не боятись і подаватись», — розповіла власниця кавʼярні Анастасія Закревська.

Уже друге літо баристкою тут працює Марія. Дівчина – студентка, каже – умови чудові.

«Дуже люблю готувати каву, десерти. Подобається тут працювати та продавати дніпрянам і гостям міста наші авторські розробки», — ділиться Марія.
photo_2024-06-05 16.38.19
Грантова урядова програма «Власна справа» розпочала діяти з 1 липня 2022 року. Її переможцями вже стали 17 000 українців, які отримали 4 млрд грн на започаткування або розвиток бізнесу. Вони створили понад 47 тис. нових робочих місць. У Дніпропетровській області схвалено близько 800 рішень про надання грантів. З них 329 — саме у Дніпрі.

«Дніпряни та вимушені переселенці активно подаються на мікрогранти. Найчастіше отримані кошти витрачають на відкриття чи розвиток кав’ярень, пекарень, салонів краси (перукарні, кабінети манікюру), швейного виробництва, а також у тренді відкриття закладів торгівлі, будівництво, СТО. Більшість учасників - підприємці з досвідом, які беруть грант на масштабування свого бізнесу, збільшення обсягів виробництва, розширення асортименту продукції чи послуг. Проте 20 % грантоотримувачів — це люди, які починають свою справу і яким підтримка у вигляді гранту від держави дає можливість реалізуватись у підприємництві. Наша область належить до найактивніших учасників. Що стосується останньої хвилі подачі на грант, то з неї восьмеро дніпрян отримали позитивну відповідь від уряду. Звісно, для нашого міста – це нові робочі місця, а також податки до бюджету Дніпра. Тобто підприємці отримують кошти від держави та віддають їх у вигляді податків», — розповіла очільниця інспекції з питань праці та зайнятості населення Дніпровської міської ради Тетяна Янушкевич.

Податись на грантову програму «Власна справа» можна аж до кінця року. Інспекція з питань праці та населення Дніпровської міської ради готова допомогти та розʼяснити, як це зробити: 050 41 03 443.

Подати заявку на отримання гранту за програмою «Власна справа» можна через «Дію»: https://diia.gov.ua/services/grant-na-vlasnu-spravu

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.