Никопольский арт-объект «Скифская Пектораль» признан национальным рекордом Украины

В сквере Молодежный Никополя состоялось торжественное открытие арт-объекта «Скифская Пектораль». Эксперт Национального реестра рекордов Украины Олег Волочков зафиксировал рекорд - самая большая инсталляция скифской пекторали в Украине! Об этом сообщает nikopol.city.

- Артоб'єкт виготовлений з граніту та має розмір 3,87 х 3,86, - отмечается в сообщении. - Її автором був скульптор Віктор Сараєв, який на жаль, пішов з життя 16 серпня цього року. Головна концепція пам'ятника «Скіфська Пектораль» полягає в тому, що в ньго можна «заходити» і фотографуватись. Для того, щоб Пектораль набула об'єму, її вкрили золотою та бронзовою фарбою та лаком. Роботу проводив художник Генадій Пастернак.
На підтвердження рекорду експерт вручив міському голові Нікополя Олександру Саюку диплом Національного реєстру рекордів України, який очільник міста передав директору благодійного фонду «Нікополь туристичний» Олегу Фельдману.
Ідея створення пам'ятника належить Благодійному фонду «Нікополь туристичний», який виготовив Пектораль за кошти приватних спонсорів та безоплатно передав місту пам'ятник. За кошти місцевого бюджету артоб'єкт було встановлено.
Унікальну знахідку XX століття відкрив світові Борис Мозолевський. Це сталось у день літнього рівнодення на кургані Товста Могила, поблизу міста Покров на Дніпропетровщині - 21 червня 1971 року. Скіфська прикраса дотепер входить в колекцію київського музею історичних коштовностей України.

пект пект_2 пект_3
Ранее наш сайт сообщал, что в Покрове открылась выставка памяти выдающегося археолога, отыскавшего золотую пектораль.

Метки: «Скифская Пектораль», арт-объект