Не Озерка: днепровские историки назвали первый рынок Днепра-Екатеринослава

Многие считают, что первый рынок областного центра – «Озерка». Но это не совсем так, о чем сообщает Музей історії Дніпра

рынок-0

«Зараз, коли ми говоримо "Центрьний ринок" перше, що спадає на думку це Озерка. Але раніше у самісінькому серці сучасного м.Дніпро був не менш відомий Троїцький ринок.
Взагалі коли центральну частину міста займає ринкова площа, це досить звичне явище.
Вже на 1793 р. на тут постали корпуси дерев'яних «красних рядів» (тканини).
На початку XIX ст. майдан уже значиться як «Главная площадь, где сбираются Торги». Окрім «красних», на ньому з'являються три корпуси «дріб'язкових» рядів.
Помітні зміни відбуваються у 1840-х рр. У місті прокладається великий бульвар, що остаточно розділив ринок на дві частини - власне Троїцький та Центральний.
У 1874 р. територію базару зі всім, що встигли спорудити, було спустошено пожежею. Як компенсацію погорілим торговцям, Міська дума призначила їм у 1876 р. довгострокову оренду з дуже низькою платнею у 25 рублів на рік за крамницю.
На 1898 р. базар мав близько 370 міських крамниць, крамничок, рундуків та яток; 13 церковних крамниць; 37 крамниць у Старогостинних рядах та 20 крамниць у Новогостинних.
За радянської доби ідеологічно витриману назву отримав і Троїцький базар, який було перейменовано у Нижньо-Красний. У процесі відбудови після Другої світової війни територія ринку отримала зовсім нову забудову. Тут постало Міністерство чорної металургії УРСР», - отмечается в сообщении.

Метки: Екатеринослав, первый рынок