Не откупились: чиновники, обокравшие державу на 5,5 млн. грн., попадут в тюрьму

Днепропетровской областной прокуратурой направлено в суд обвинение в отношении директора коммунального предприятия горсовета Днепра, директора общества с ограниченной ответственностью и чиновника Восточного офиса Госаудитслужбы, причинивших ущерб государству более чем на 5,5 млн. грн. при строительстве полигона бытовых отходов. Пресс-служба Днепропетровской областной прокуратуры об этом сообщила следующее.
- За даними слідства, між комунальним підприємством Дніпровської міськради та товариством з обмеженою відповідальністю укладено договори на проектування, будівництво та рекультивацію комплексу раціонального використання та зберігання побутових відходів «Правобережний» у Дніпрі.
З метою заволодіння бюджетними коштами директор товариства з обмеженою відповідальністю вніс до актів приймання виконаних робіт завідомо неправдиві відомості щодо фактичних обсягів та вартості цих робіт, після чого передав їх директору комунального підприємства, який, у свою чергу, проявляючи злочинну недбалість, не перевірив звітно-кошторисну документацію та підписав вказані офіційні документи.
У подальшому начальник одного з відділів Східного офісу Держаудитслужби під час проведення аудиту фінансово-господарської діяльності комунального підприємства умисно склав та видав акт ревізії без відображення виявлених ним незаконних витрат коштів міського бюджету.
Так, за роботи, які фактично не виконувались, підрядник отримав понад 5,5 млн грн бюджетних коштів.
Директору товариства з обмеженою відповідальністю інкримінується скоєння злочинів, передбачених ч.5 ст.191, ч.1 ст.366 КК України (заволодіння чужим майном в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем та службове підроблення). Директор комунального підприємства обвинувачується у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч.2 ст.367 КК України), а працівник Держаудитслужби – у зловживанні службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки, та службовому підробленні (ч.2 ст.364, ч.1 ст.366 КК України).
Досудове розслідування здійснювалось слідчими Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Полтаві.

Метки: прокуратура, суд, чиновники