Середа, 24 квітня 2024 року

Наши в Кабмине: Дубилет рассказал как сэкономить миллиарды на переписи населения

Наш земляк, министр Кабинета министров Дмитрий Дубилет рассказал каким образом можно сэкономить 2-3 миллиарда на переписи населения. Вместо 100 тысяч интервьюеров с планшетами, которые должны были ходить по квартирам, будут использованы современные технологии, данные реестров и математика. Решение было принято после консультаций с потенциальными заказчиками данных переписи и социологами.

Я умовно розбив усі запити потенційних замовників на два типи.

Тип 1. Десь 90% запитів — це інформація про те, в яких населених пунктах мешкає скільки людей, а також їхні стать та вік.

Тип 2. Спеціалізована інформація про склад сім'ї, житло, етно-національність тощо,

- пишет Дубилет.

Критически необходимыми являются именно результаты для запросов 1-го типа.

Для электронной переписи населения получат анонимные данные у мобильных операторов о количестве абонентов и их расположении, проведут корректирующее социологическое исследование по количеству сим-карт у одного человека. Соберут данные из Пенсионного фонда и ЗАГСов (по количеству новорожденных). Полученные данные занесут в математическую модель и получат достаточно точную информацию.

- Ці дані будуть, можливо, більш точними, ніж від традиційного перепису, оскільки далеко не всі українці відкривають двері тим, хто проводить опитування.

Звісно, цей метод не дає відповіді на більш спеціалізовані питання (другий тип). Однак я вважаю, що для них, коли вони виникнуть, можна придумати точкові та більш дешеві способи дослідження. Можна проводити соціологічні опитування, роботу з електронними реєстрами або знайти інші незвичайні джерела. Наприклад, для вивчення мовного питання можна подивитися статистику банкоматів ПриватБанку ;)

Тому в бюджет 2020 ми знизили бюджет на перепис з 3.4 млрд грн до 1.4 млрд. А якщо все піде, як заплановано, думаю, потім ми зможемо заощадити ще під 1 млрд. Заощаджені гроші пішли на медицину та інші важливі програми, -

резюмирует  Дубилет.

Метки: Дубилет, перепись населения

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Апрель 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Мар    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.