Наши в Кабмине: Дубилет анонсировал массовое сокращение районных чиновников

Наш земляк, министр Кабинета министров Дмитрий Дубилет сообщил о предстоящем массовом сокращении штатов районных госадминистраций - на 18449 позиций.

На своей странице в facebook, он пояснил, что такое решение принято после анализа функций, которые выполняют РДА. Их 111 по 11 направлениям. Часть из них устарели, часть в связи с реформой децентрализации дублируется в ОТГ, часть можно перенести на более высокий уровень - в ОГА и даже в Киев).

Дмитрий рассказал о мерах, которые будут предприняты, чтобы люди максимально не пострадали при сокращении.

- Ми хвилюємось за долю тих людей, які потрапляють під скорочення. Ось, що ми робимо, щоб мінімізувати цей удар.

- Ми робимо попередження співробітникам за 2 місяці, а також виплачуємо їм всі компенсаційні витрати, в тому числі за невикористані щорічні відпустки.

- Разом зі Службою Зайнятості ми працюємо над тим, щоб знайти кожному держслужбовцю нову роботу, навіть до моменту звільнення. Кожного буде супроводжувати кар'єрний радник, який складе індивідуальний план працевлаштування. Пошук роботи, проведення професійного навчання, і навіть підготовка особи до започаткування власного бізнесу будуть проводитися із залученням найширшого кола організацій — бізнесу, ОТГ, профільних асоціацій тощо. Для цього всі співробітники будуть запрошені пройти профілювання.

- Ми залучили до цього процесу Профспілки. Через мережу своїх регіональних представництв вони будуть працювати з кожним держслужбовцям індивідуально.

- Разом з Міністерством цифровий трансформації і Міністерством економіки ми хочемо вже у січні запустити курс по ІТ-грамотності. Ці базові курси дозволять держслужбовцям безкоштовно навчитися цифровим навичкам і стати більш конкурентними на ринку праці.

Повторюся, це болюче, але необхідне рішення. Я вважаю, що Уряд мав проводити ці скорочення більш плавно останні 2 роки (з ходом децентралізації). Однак, на жаль, цього не робилося — можливо, через вибори.

Дорогі держслужбовці, я дуже сподіваюся, що ви зможете знайти своє нове місце в економіці країни, - говорится в сообщении.

Метки: Дмитрий Дубилет, районные госадминистрации, сокращение штатов