Напередодні Дня Святого Миколая у Будинку Мистецтв для дітей заслужені майстри народного мистецтва провели безліч майстеркласів з виготовлення сувенірів. Мережа майстеркласів отримала назву «Майстерня Святого Миколая».
Всі ми знаємо, що на 19 грудня діти отримують подарунки від Миколая. Але доброта святого вчить дітей також бути милосердними та самім дарувати подарунки, робити приємні речі усім людям.
Зовні тихий Будинок Мистецтв у суботу наповнив дзвін дитячого сміху.
Маленькі дніпряни мали змогу опанувати виготовлення янголів з бісеру і тканини, створення ляльки Бабусі-Хурделиці, плетіння різноманітних виробів з голок сосни та ялинки, й майстерність Петриківського розпису. Для проведення майстеркласу з малювання піском завітала художник пісочної анімації арт-театру «Три сестри» Ольга Ткаченко.
- Чомусь я зациклилася на образі сніговика, коли малювала піском, – говорить 9-річна Віка. - Цього року у мене спочатку зникла віра у Святого Миколая, але після майстер-класу вона знову з'явилася. Мій дідусь також відзначає цей день, бо його теж звати Коля. Мені приємно отримувати подарунки на День Святого Миколая. Це дуже веселе свято. Цього дня ти також ділишся із друзями подарунками та емоціями. Я дарую своїм друзям із термомозаїки фігурки або просто листівки.
За словами майстра з виготовлення мотанок, зроблених з тканини вузлових ляльок, «Бабуся-Хурделиця» є міфічним персонажем.
- Ми створюємо Бабусю-Хурделицю для того, щоб прийшла справжня зима – сніжна, – кажє Тамара Горбунова, народний майстер України з лялькарства. - В нас дуже теплі зими. Але сніжна зима – привід для радості дітей. Це – можливість для зимових ігор: катання на санчатах, ігри в сніжки тощо. Бабуся-Хурделиця несе радість дітям. У давнину ляльки-мотанки були оберегом для українців.
Мотанки також використовувались для обрядів та ігор на території України. Кожне вбрання окремої ляльки має свою символіку. Зокрема Бабуся-Хурделиця має носити спокійний, не кричущий, стриманий за кольором одяг.
Діти отримали щире задоволення від майстеркласів наших майстрів. На цьому заході створення янголів, ляльок, ялинкових кошиків та гарних малюнків до Святого Миколая принесли дітям радість не меншу за отримання подарунків до свята.
Катерина МОТОРНА