На Ломівській насосно-фільтрувальній станції у Дніпрі завершили реконструкцію фільтрів

Поліпшення якості питної води та зниження споживання електроенергії на 20 – 25 %. На Ломівській насосно-фільтрувальній станції завершили реконструкцію фільтрів, які не міняли десятиліттями. Це підприємство забезпечує 30 % населення Дніпра питною водою, тобто все лівобережжя.

IMG_5213

«Ми повністю замінили станцію підйому води і насосно-фільтрувальне обладнання, а також решітки, системи фільтрації та знезараження. На сьогодні, відповідно до аналізів, та вода, яка подається, на 100 % відповідає всім питним нормам», – заявив 17 лютого заступник міського голови Михайло Лисенко на виїзній пресконференції.

Окрім цього, представник мерії зазначив, що основна проблема з якістю питної води у місті не в очисних спорудах на станціях, а у застарілих мережах – через них виникає вторинне забруднення.

IMG_5081

«Якщо говорити про заміну всієї мережі, то не один бюджет міста-мільйонника, навіть таких багатих, як Дніпро, Київ чи Харків, не впорається з цією проблемою самостійно. Для цього повинна бути всеукраїнська програма, і навіть за наявності фінансування розв'язати цю проблему можна за 15-20 років», – зазначив Михайло Лисенко.

У свою чергу директор КП «Міськводоканал» Дмитро Кордиш також наголосив на великій зношеності труб.

«200 кілометрів водопровідних мереж проходять по всьому місту і замінити їх за найближчий час неможливо. Тому є план реконструкції: на проблемних ділянках замінюватимуть труби, але охопити всі одразу неможливо», – додав Дмитро Кордиш.

Нагадаємо, у Дніпрі дві насосно-очисні станції. Тепер реконструкція чекає і на Кайдацьку – там уже замовили проєкт. Так, за завданням мера Дніпра Бориса Філатова у відповідність до європейських норм якості приводять усі станції забору води, яку отримують містяни.

IMG_5062 IMG_5088 IMG_5143 IMG_5202 IMG_5203

Метки: Ломівська насосно-фільтрувальна станція, питна вода, реконструкция