На избирательном участке Днепра пропала печать

На одном из участков в Амур-Нижнеднепровском районе Днепра исчезла печать. Данный факт зарегистрирован, решается вопрос об открытии уголовного производства. Об этом сообщается в сводке полиции Днепропетровской области в Фейсбуке.

Станом на 10:30 до поліції Дніпропетровської області надійшло 28 заяв та повідомлень про порушення виборчого законодавства, а станом на 12:00 - вже 50 заяв, - отмечается в сводке. – Переважна більшість зареєстрованих повідомлень стосувалася фотографування бюлетенів

За словами заступника начальника ГУНП в Дніпропетровській області Володимира Богоноса фотографування бюлетеня може свідчити про підготовку до злочину, а саме продажу свого голосу на користь одного з кандидатів на посаду міського голови. Поліція опитує всіх осіб, які здійснювали фотографування бюлетенів.

Якщо в ході розгляду буде встановлено, що виборець оприлюднив фото свого бюлетеня з позначкою про голосування, слідчі реєструватимуть такі факти до Єдиного реєстру досудових розслідувань та відкриватимуть кримінальне провадження.

Відповідно до статті 159 Кримінального кодексу України порушення таємниці голосування карається штрафом, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до двох років.

Поліція попереджає: фото та відеофіксація виборчих бюлетенів, розголошення результатів волевиявлення є порушенням виборчого законодавства та передбачає кримінальну відповідальність.

 

Метки: выборы, нарушения, печать