На Дніпропетровщині шахрайські call-центри ошукували громадян ЄС

Впродовж 2022-2023 років на Дніпропетровщині діяла мережа шахрайських call-центрів, яку організували три злочинця. Серед них довірена особа «вора в законі» на прізвисько «Лаша Сван».

Приклад , копия - 1

Приклад  - 4

Приклад , копия - 7

Ці call-центри оріентувалися на громадян Європейського Союзу. Працівники цих центрів, представляючись співробітниками правоохоронних органів та іноземних банківських установ, вводили потерпілих в оману та дізнавались конфіденційні  дані банківських рахунків. У подальшому вони виводили грошові кошти потерпілих на підконтрольні їм рахунки. За попередніми даними, місячний оборот від оборудки складав 5 млн грн. Здебільшого на гачок шахраїв попалися громадяни Латвії. Але зараз перевіряється інформація щодо потерпілих громадян Польщі, Чехії, Литви та Словаччини.

Було проведено 30 санкціонованих обшуків за місцем мешкання фігурантів та приміщень «сall-центрів», вилучена комп’ютерну техніку, грошові кошти у сумі 200 тис грн, мобільні телефони, чорнові записи, зброю та автомобілі. Загальна сума вилученого сягає 12 млн грн.

Приклад  - 10

shschkschkbsb747849404_3_8

 

Всіх учасників затримано у порядку ст. 208 КПК України. Їм повідомлено про підозру за фактом шахрайства у великих розмірах (ч.ч. 1, 2 ст. 255, ч. 4 ст. 190 КК України).

Прокурором скеровано до суду клопотання про обрання затриманим запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.

Метки: шахрайські call-центри