На Дніпропетровщині розпочали вакцинацію маломобільних мешканців

В області розпочалася вакцинація препаратом китайського виробництва CoronaVac. Медичні бригади імунізують на дому маломобільних мешканців. А ще людей, які за ними доглядають. Про це повідомила заступниця директора департаменту охорони здоров’я Тетяна Квітницька.

1

«Як тільки в область прибула нова вакцина, її одразу ж отримали мобільні бригади. Медики вирушили додому до тих, хто самостійно не може дістатися пунктів щеплень. Першим імунізацію маломобільних людей розпочав Дніпро. Слідом доєдналися інші міста», – зазначила Тетяна Квітницька.

Китайською вакциною вже щепили на дому 25 родин регіону. Працюють 12 мобільних бригад. Вакцинують людей з інвалідністю та родичів, які за ними доглядають.

Родині Литвин із Дніпра вакцинуватися запропонував сімейний лікар. Батьки виховують 24-річну доньку Олександру. У дівчинки ДЦП. Дістатися до пункту вакцинації проблематично, тож мобільна бригада приїхала додому.

5

Спочатку – короткий інструктаж. Медпрацівники розповіли про можливу реакцію організму на щеплення. А ще поміряли температуру та взяли письмову згоду на вакцинацію.

«Було не страшно і зовсім не боляче. Наче комариний укус», – поділилася враженнями Олександра Литвин.

Мама дівчини розповіла, що їх сім’я записалася буквально два дні тому. І ось родину вакцинували. Разом вже чекають на друге щеплення.

«Багато наших знайомих тяжко хворіли коронавірусом. Це страшно. Хочеться такого уникнути. Тому ми за вакцинацію», – сказала Тетяна Литвин.

3

Після уколу пацієнти ще півгодини знаходились під наглядом медиків.

«Ми понад місяць вакцинували препаратом CoviShield. Ніяких ускладнень не виникало. CoronaVac так само добре переноситься, – запевнила лікарка мобільної бригади Ірина Чиж. – Сподіваємося, активна кампанія з вакцинації допоможе зупинити третю хвилю коронавірусу».

Найближчим часом китайським препаратом CoronaVac розпочнуть імунізацію освітян, залучених до ЗНО.

Загалом Дніпропетровщина отримала понад 11,5 тис доз CoronaVac/Sinovac Biotech.

9

Метки: вакцинация, щеплення