Неділя, 16 червня 2024 року

На Дніпропетровщині призупинили роботу 2 ГЗКа та феросплавний завод: що відомо

Головні містообразуючі підприємства Нікопольського району призупинили свою роботу – це Нікопольський завод феросплавів, Покровський та Марганецький гірничо-збагачувальний комбінат. По містам ширяться чутки про їх продаж (головний власник Коломойський зараз під арештом) або повне закриття.
Від НЗФ офіційної інформації досі немає, але його перехід у простой підтвердив мер Нікополя на прес-конференції, а також відповідна інформація з’явилася на профільних сайтах металургійної тематики.
Керівництво ГЗКів натомість ситуацію пояснило відкрито.
Основна причина – висока ціна на електроенергію і низька конкурентоспроможність. Найбільш комплексно її озвучило керівництво Покровського ГЗК.
-Сьогодні ж ситуація на ринках феросплавів так складається, що собівартість силікомарганцю – готової продукції Нікопольського заводу феросплавів – вдвічі перевищує ціни, які складаються на ринках Європи й інших напрямків, куди ми їх продаємо. Важливо підкреслити, що 60% їх собівартості складає електроенергія, котра, як ви всі знаєте, дуже дорого вартує у нашій країні.
Крім того, на деяких підприємствах є проблеми безпосередньо пов’язані з військовими діями і обстрілами. Це насамперед Марганецький ГЗК де зазнали пошкоджень інфраструктура, а промисловий майданчик знаходиться у зоні обстрілів. Крім того в зв’язку з відсутністю води з Каховського водосховища неможливо проводити процес збагачення руди.
Всі ГЗКи призупинили свою основну діяльність і зосередилися на ремонтних роботах. Таким чином певна кількість робітників продовжує працювати.
Керівництво шукає джерела надходження коштів для виплат заробітних плат.
Так на Покровському ГЗК кажуть, що «на комбінаті є ТМЦ, котрі роками накопичувались на складах, а у виробництві так і не знадобились. Наразі вже провели його глибокий аналіз, тепер відповідні служби шукають шляхи збуту. Зараз на цьому сконцентрована велика увага спеціалістів підприємства, бо виникає додаткова можливість заробити кошти на зарплату трудовому колективу та інші ресурси, необхідні для роботи комбінату».

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июнь 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Май    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.