На Дніпропетровщині масово орудують шахраї: відкриті тисячі справ

З початку року за фактами шахрайства правоохоронцями Дніпропетровської області було порушено понад 3,2 тис справ. Такі дані озвучили у Дніпропетровській ОВА.

Для того щоб ввести в оману людей шахраї використовують різні методи. Обманюють і по телефону і через Інтернет. Основна задача дізнатися персональні фінансові дані жертви або змусити її перевести кудись гроші.

- Все частіше шахраї діють в онлайні. Пропонуючи користувачу Інтернету товар чи послугу, зникають після внесення за них оплати. Вдаються й до телефонних дзвінків. Представляються працівниками фінансових та соціальних установ. Так виманюють персональні дані, номери рахунків і банківських карток, – позказав старший оперуповноважений відділу організації роботи розкриття злочинів проти власності УКР ГУНП у Дніпропетровській області Назар Онопрієнко.

Також шахраї займаються фішингом. Розсилають людям електронні повідомлення чи посилання на онлайн-сервіси. Нерідко у них йдеться про можливість отримання матеріальної допомоги або грошової винагороди. Для цього просять поділитися інформацією про себе.

-– Аби не потрапити у пастку зловмисника, не «розкидуйтеся» персональними даними. Перш ніж переводити кошти інтернет-магазину, переконайтеся, що він не фейковий. Продивіться відгуки покупців. Підозрюєте, що наткнулися на шахрая, повідомте на лінію 102, - кажуть правоохоронці.

До речі майже третину відкритих справ вже розкрито.

Метки: шахраї