На Дніпропетровщині американо-німецьким препаратом від COVID-19 вакцинували майже 250 людей

В області другий день триває імунізація американо-німецькою вакциною від коронавірусу. Препаратом виробництва Pfizer/BioNTech вже щепили майже 250 людей – підопічних та працівників геріатричних пансіонатів. Про це повідомив заступник директора департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА Олексій Григорук.

«В області створено чотири мобільні бригади, які вакцинують препаратом виробництва Pfizer/BioNTech. Зокрема, у Дніпрі, Кам’янському, Томаківці, Кривому Розі», – розповів Олексій Григорук.

5

Він додав, що найперше щеплюють людей в інтернатах закритого типу – вихованців та працівників. Наступна група – рятувальники ДСНС та прикордонники.

У Дніпропетровському геріатричному пансіонаті за перший день вакцинували понад сто підопічних та співробітників. Сьогодні планують щепити стільки ж.

Працює мобільна бригада з п’яти медпрацівників. Спочатку огляд, далі вакцинація. Після процедури пацієнт ще 30 хвилин знаходиться під наглядом лікаря.

13

«Тут мешкають люди з інвалідністю та хронічними захворюваннями. Вакцинація для них – перша необхідність, – вважає медсестра мобільної бригади Вікторія Сажина. – Ми серйозно готувалися до імунізації американо-німецьким препаратом. Пройшли курс навчання у Києві та два семінари у Дніпрі».

Одним із перших показав приклад директор геріатричного пансіонату Олег Кондрашевський.

«У пансіонаті нині мешкають 550 підопічних. Вакцинуємо тих, хто не має протипоказань», – розповів Олег Кондрашевський. – Люди зможуть зустрітися із родичами. Адже зараз через карантин відвідування заборонені».

Василь Матір на інвалідному візку опинився після падіння з восьмого поверху. Доглядати за ним, каже, нікому, тож вирішив жити у пансіонаті.

11

«Вдячний, що нас вакцинують. Сьогодні отримав першу дозу, почуваюся добре. Тепер буду захищений. Адже знаю, що хвороба підступна та небезпечна», – сказав Василь Матір.

«Кажуть, вакцина хороша. Вирішив зробити щеплення. Влітку безперешкодно зможу до санаторію поїхати», – додав мешканець інтернату Анатолій Торянік.

Лікарка-стоматолог геріатричного пансіонату Олена Патріна також серед тих, хто вакцинувався.

«Бабуся-пацієнтка у мене на прийомі була. Як виявилося потім, хвора на коронавірус. Я не заразилася, та більше ризикувати не хочу», – сказала Олена Патріна.

Перші 1170 доз вакцини Comirnaty виробництва компаній Pfizer/BioNTech Дніпропетровщина отримала 18 квітня. Загалом очікуємо 11,6 тис доз. У розмороженому вигляді вакцина може зберігатися не довше п’яти діб. В область препарат доправлятимуть невеликими партіями.

15

Метки: коронавирус, щеплення