На Днепропетровщине запустили вторую по мощности солнечную электростанцию в Европе

В Никопольском районе Днепропетровской области запустили вторую по мощности солнечную электростанцию в Европе и первую - в Украине. Ежегодно она будет производить 400 млн. кВт-ч электроэнергии - достаточно для 200 тыс. домохозяйств. Проект стоимостью более 190 млн. евро воплотили исключительно за счет инвестора. В результате имеем дополнительные поступления в бюджет, новые рабочие места и предприятие, которое не вредит окружающей среде. А еще - проект будет способствовать энергонезависимости страны. Пресс-служба ДнепрОГА сообщает следующее.

-Покровську сонячну електростанцію звели поблизу села Катеринівка на території колишнього кар’єру. На землях, практично непридатних для сільського господарства, встановили 840 тисяч сонячних панелей. Вони зайняли площу, рівну 600 футбольним полям – понад 400 га. Вага металевих конструкцій досягла 19 тис тонн – це як дві Ейфелеві вежі.

Панелі на станції від китайської компанії Risen, яка входить до трійки кращих виробників за версією Bloomberg. Вони вирізняються ефективністю та мінімальними втратами електроенергії. Потужність СЕС – 240 МВт. Завдяки її роботі викиди в атмосферу зменшаться на 400 тис. тонн щороку. Стільки ж виробляють, наприклад, 200 тис. машин.

Об’єкт звели в рекордно короткі строки – за півроку. Для цього задіяли майже 1,5 тис українських фахівців. Нині на СЕС працюють 13 людей. Щороку в місцеві бюджети вона відраховуватиме понад 20 млн грн податків.

За потужністю Покровську СЕС випереджає тільки сонячна електростанція у Франції – вона виробляє 300 МВт електроенергії. До трійки європейських лідерів входить ще одна сонячна електростанція Дніпропетровщини. Вона знаходиться в Нікопольському районі поблизу села Старозаводське та має потужність 200 МВт.

Метки: солнечная электростанция, электроэнергия