На Днепропетровщине вспоминают корифея Петриковской росписи

17 января 1922 родился один из старейших мастеров Петриковской росписи, ученик Татьяны Паты, член Национального союза художников Украины, заслуженный мастер народного творчества Украины Василий Соколенко (1922-2018).
Об этом сообщает Зоря Степова

я

«Василь Соколенко відомий як майстер так званого «петриківського плакату». Також він є одним з найбільших новаторів у мистецтві розпису – це йому належить ідея перенесення петриківських квіток із паперу та стін на дерев’яну основу. Петриківка, виконана на дереві, стала довговічнішою і якіснішою.
Був одружений з петриківською майстринею Ганною Соколенко, виростив п’ятьох дітей. Коли вийшов на пенсію, створив на території власної садиби приватний музей декоративного розпису, що відомий як «Народний музей Соколенків». Тут зібрано до 600 експонатів — це роботи самого майстра, а також дружини, учнів і онуків Туренко Світлани і Дмитра Соколенка. Музей Соколенків є вагомим внеском у розвиток незалежної України. Музей демонструє розквіт Петриківського розпису.
На жаль, творчий доробок майстра на сьогодні мало досліджений — немає жодного, хоч невеличкого, каталогу з його роботами, та немає жодної монографії про життя майстра»,- отмечается в сообщении.

я_ю чю. я_с я_т_ яв яси яя

я_б

Метки: Василий Соколенко, петриковская роспись