На Днепропетровщине воссоздали аутентичную украинскую светлицу

В Доме культуры села Шолохово воссоздали аутентичную украинскую комнату, где разместили более ста экспонатов, чтобы показать красоту и неповторимость украинской хаты. Большинство из них переданы жителями Шолохова, поддержавших энтузиастов. Об этом сообщается на сайте Покровского городского совета.

св

- Ідея створити автентичну залу народилася кілька місяців тому у директора Будинку культури Тетяна Алілуєнко, художнього керівника Ірини Рибалкіної, техпрацівника Володимира Алілуєнко та начальника відділу культури Тетяни Сударєвої, - отмечается в сообщении. - Про таку задумку розповіли мешканцям, долучивши їх до загальної справи. Так з’явилася унікальна за історичним значенням, світлиця, бо кожен її предмет може розповісти про господаря, мешканця Шолохового.
Внутрішній світ української оселі відтворено в головних деталях: вишитих рушниках, простирадлах, домотканих ряднинах і обов’язково – образах, що займали центральне місце. Тут справжня скриня, з якою відправляли наречену у подружнє життя, меблі, що дивують своєю простотою та функціональністю. Вишиті картини, котрими оздоблювали оселю й Дідух- на щастя й благополуччя.
Здається, що час тут зупинився, повернувши нас до бабусиної теплої світлиці. Саме таке відчуття викликає ця кімната, де зібрані речі, знайомі кожному з дитинства. Їх можна розглядати годинами, поринаючи у світлі спогади. Напевно, в цьому феномен української хати, що була не просто будинком, являлася цілим всесвітом для родини, де плелося сімейне коріння, звідки йшла історія роду. Тож і предмети в ній, їх розташування, мали своє глибинне значення.
За словами працівників клубу, світлиця ніколи не залишається без гостей. Переглянути експозицію приходять мешканці старостинського округу й ті, хто приїздить до Шолохового. З собою забирають щирі емоції і, звичайно ж, світлини. Кімната стала візитівкою села, її продовжують наповнювати експонатами. Більшість знаходять на горищах, де вони дочекалися свого часу, коли зможуть повідати те, що зберігали ще за дідів-прадідів.

св_3 св_4 св_5 св_6

Метки: село Шолохово, украинская светлица