На Днепропетровщине в заказниках обнаружено 3300 га распаханных земель

На территориях природно-заповедного фонда области имеет место незаконная распашка, о чем сообщает Українська Природоохоронна Група – UNCG 
«Ділимося результатами нашого дослідження про стан збереження об'єктів природно-заповідного фонду Дніпропетровщини. Ідеться саме про самовільне розорювання степових та лучних ділянок або надання їх під розорювання різними державними органами.

з
Усього в області - 179 територій природно-заповідного фонду (100,196 тис га). У 50 з них виявлені розорані території загальною площею 3380,9 га. Якщо відкинути території ПЗФ у містах, а також ті, де розорювання не можливе в принципі, то вийде, що з 87 заповідних територій області, де представлені степи й луки, 57% різною мірою розорані.
У частині випадків самовільна оранка наступає на заказники й пам'ятки природи з боків, "непомітно" розширюючи межі полів на їхню територію. В інших випадках оранки відбуваються повністю в заказниках на значних площах.
Оранки наявні також на територіях природно-заповідного фонду загальнодержавного значення, а також у всіх заказниках, створених в останні роки.
У всіх без винятку випадках ця діяльність є незаконною і повинна тягнути кримінальну відповідальність, згідно зі статтею 252 Кримінального кодексу України.
Більшість розораних ділянок обробляються вже не перший рік. При цьому щодо кожного з заповідних об'єктів землекористувачі підписали охоронні зобов'язання. Такі охоронні зобов'язання регулярно оновлюються Департаментом екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА та зберігаються в ньому. Але в дійсності природа стрімко знищується і ніхто на це не звертає увагу.
Збитки, нанесені державі цими порушеннями, становлять щонайменше 125,3 мільйони гривень. Якщо додати до цих обрахунків збитки, нанесені видам флори і фауни, занесеним до Червоної книги України, то їхня сума збільшиться на кілька порядків», - отмечается в сообщении.

Метки: Земля, незаконная распашка земли