На Днепропетровщине полиция задержали на взятке сразу четырех чиновников: двух глав ОТГ, председателя РГА и главного районного архитектора

Общая сумма неправомерной выгоды, которую требовали злоумышленники, составляет почти 300 000 гривен. За деньги обещали решить разного рода вопросы: от разрешений на полеты воздушных шаров до изменения целевого назначения земель.

Разоблачили четырех взяточников оперативники управления стратегических расследований в Днепропетровской области, следователи областного управления полиции при процессуальном руководстве областной прокуратуры.
Об этом сообщается на сайте ГУ НП в Днепропетровской области 

dniprodniprozlochin_01032021_3

«Одного із голів об’єднаної територіальної громади затримали під час отримання ним 20 000 гривень, які перерахували на банківську картку. Загальна сума ж, яку вимагав фігурант за надання дозволу на польоти повітряних куль на території громади – 2 500 доларів США.
Голова іншої ОТГ Дніпропетровщини за 50 000 гривень обіцяв підприємцю позитивне рішення про надання в оренду землі під розміщення на території сільради зовнішніх рекламних носіїв. Встиг отримати лише перший «транш». Після перерахування на його карту 3 000 гривень чоловіка затримали.
Третій фігурант – головний архітектор однієї із райдержадміністрацій в області. Він вимагав 40 000 гривень неправомірної вигоди також за вирішення питання з дозволами на розміщення рекламних конструкцій на території однієї із ОТГ. Затримали зловмисника після отримання ним на картковий рахунок 16 000 гривень.
Останній з викритих 26 лютого зловмисників – голова тієї ж РДА. Посадовиця вимагала 5 000 доларів США неправомірної вигоди. За таку суму обіцяла допомогти зі зміною цільового призначення 2га земельної ділянки з «ведення особистого селянського господарства» на «індивідуальне садівництво». Затримали зловмисницю після того, як вона отримала 5 000 гривень на паливну картку однієї із мережевих АЗС.
Наразі всім чотирьом згаданим зловмисникам слідчі повідомили про підозри за ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо обрання їм запобіжних заходів», - отмечается в сообщении.

dniprodniprozlochin_01032021_2 dniprodniprozlochin_01032021_ Dnipro_habar_26022021_4

 

Метки: взятка, задержание, чиновники