На Днепропетровщине пенсионеру культиватором отрезало ногу

Пасхальные праздники оказались напряженными для работников подстанции экстренной медицинской помощи города Покров. Среди многих критических и экстренных вызовов - травматическая ампутация конечности. Несчастный случай с жителем Покрова произошел после обеда. Во время работы в огороде с культиватором пенсионеру отрезало ногу. Об этом случае в Фейсбуке сообщил заведующий подстанцией экстренной медицинской помощи в Покрове Олег Макида.

- З Центральної диспетчерської Дніпропетровський обласний центр екстреної медицини виклик терміново був переданий бригаді № 14219 Підстанції ЕМД м. Покров КП «ОЦЕМП та МК «ДОР» у складі фельдшера Виктория Соломка-Пилипчук та водія Юра Кужелюк, - отмечается в сообщении. - Через 7 хвилин «швидка» примчала на Рудник, де стався нещасний випадок. Фельдшер діагностувала травматичну ампутацію нижньої третини лівого стегна. Перш за все медик вжила заходів, аби зупинити кровотечу, ізнеболила, мобілізувала кінцівку та розпочала внутрішньовенну інфузію.
Хворого доставлено до приймального відділення ЦМЛ для подальшого лікування.
Для тих, хто користується подібною технікою та агрегатами, нехай ця історія стане нагадуванням про важливість дотримання техніки безпеки.
Також важливо знати, як діяти до приїзду швидкої, коли подібний нещасний випадок стався.
* Якщо кровотеча артеріальна, накласти джгут або перев’язати будь-яким підручним засобом.
* Накласти чисту, стерильну пов’язку на культю.
* Покласти постраждалого на спину з ногами, піднятими трохи вище рівня серця.
* Знерухомити культю.
* Вкрити постраждалого покривалом.
* Наглядати за постраждалим до прибуття медиків.
* Знайти ампутовану частину тіла, завернути її в стерильну марлю чи чисту тканину та у пакет, видалити з пакета повітря та покласти в холод.
Як показує практика, придбавши техніку, люди отримують не лише помічника по господарству, а й потенційну небезпеку для життя і здоров’я, яку не слід недооцінювати.
Бережіть себе!

кул_т скорая

Метки: культиватор, отрезало ногу