На Днепропетровщине медработники за деньги выдавали справки без анализов на COVID-19

Служба безопасности Украины раскрыла схему выдачи справок о фейковом отсутствии антигена SARS-CoV-2.
Организовали схему медработники одного из областных учреждений. Масштабная выдача подделок могла спровоцировать распространение заболеваемости COVID-19. Управление СБУ в Днепропетровской области  на своей странице в Фейсбуке об этом сообщается следующее.

сбу_2

- Замовники довідок планували виїхати за кордон або відвідати санаторно-курортні заклади в Україні.
Довідки видавались без проведення обстеження пацієнта та відповідних аналізів. Інфікована людина мала змогу вільно отримати медичну довідку. Вартість однієї довідки у «ділків» коливалася до 1 тис. грн, залежно від терміновості її отримання.
За оперативними даними спецслужби, протиправна схема існувала с початку року, щодня видавалось у середньому 5 підроблених довідок. Правоохоронці викрили медичного працівника під час передачі замовнику 8 довідок із негативними результатами тестів на осіб, у яких навіть не відбирався біоматеріал для проведення тестування.
У межах кримінального провадження за ст. 366 (службове підроблення) та ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України організатору повідомлено про підозру.
Наразі встановлюються інші особи, можливо причетні до незаконної оборудки, а також усі громадяни, які скористалися нелегальними послугами медпрацівника.
Викриття протиправної діяльності проводилось під процесуальним керівництвом Павлоградської окружної прокуратури.

сбу_3

Метки: Covid-19, медработники, фиктивные справки