“Масса мертвых бычков”: на Каховском водохранилище мор рыбы (ВИДЕОФАКТ)

То,  что сейчас происходит на Каховском водохранилище в районе Никополя, напугало местных жителей. Здесь масса мертвых бычков на берегу.

О природном ЧП сообщается на ФБ-странице Город Марганец и Украина 

В никопольском горсовете прокомментировали печальное событие.

IMG_20200707_105338-850x478-c2c7ed30e87644d338d22234be52e736

Майже щороку в спекотний літній період спостерігається таке негативне явище як цвітіння води, що супроводжується розмноженням дрібних синьо-зелених водоростей та накопиченням у воді продуктів їхнього розпаду, зокрема аміаку, сірководню, нітратів і нітритів.

Наслідком цих процесів стає погіршення якості води, масова загибель риби, утворення гнилісних, зловонних газів, що спричинено низьким вмістом кисню у воді.

Під час гниття кисню витрачається більше, ніж виділяється, тож риба та її кормові організми отруюються. Нестача кисню призводить до літніх заморів риби та інших гідробіонтів, а також гальмує процеси самоочищення й мінералізації органічних речовин.

У зв’язку з публікаціями в соціальній мережі Facebook повідомлень про замор риби та забруднення води Каховського водосховища виконавчими органами Нікопольської міської ради відібрані проби води (узбережжя в районі бухти по вул. Чернишевського та 100 м вище і нижче за течією) на санітарно-мікробіологічні та фізико-хімічні дослідження. Результати дослідження будуть опубліковані на сайті Нікопольської міської ради.

За інформацією КП "Нікопольводоканал" НМР надаємо динаміку рівня розчиненого кисню на водозаборі (н/ст.. І-го підйому "Кругла")

index

 

Метки: Каховском водохранилище, мор рыбы