На Днепропетровщине конвертационный центр спустил миллионы на недвижимость, автомобили и драгоценности

На Днепропетровщине полицейские задержали членов преступной группы, которые организовали конвертационный центр для отмывания денег. Суммы средств на счетах достигали 100 млн. гривен в месяц. Полученные средства фигуранты потратили на недвижимость, автомобили, дорогие драгоценности и вкладывали в свой незаконный бизнес. На странице Полиции Днепропетровской области в Фейсбуке об этом сообщается следующее.

центр.jpg

Злочинна діяльність групи тривала з 2016 року до моменту її викриття поліцейськими управління протидії кіберзлочинам в Дніпропетровській області, слідчого управління ГУНП області під процесуальним керівництвом Дніпропетровської обласної прокуратури.

Групу організувало колишнє подружжя з м. Верхньодніпровська та 36-річний мешканець м. Дніпро. Через мережу спеціально створених фіктивних суб’єктів господарювання вони проводили безтоварні фінансово-господарські операції. Залучаючи посередників, зловмисники зареєстрували понад 70 підприємств, які не планували реально вести господарську діяльність.
Надалі, використовуючи печатки та реквізити цих товариств фігуранти нібито укладали угоди про постачання товарів, надання послуг та виконання робіт реальним підприємцям та державним установам.

Після надходження безготівкових коштів на рахунки фіктивних підприємств, їх виводили у готівку через банківські картки, оформлені на підставних осіб.

Також поліцейські встановили, що до незаконних оборудок причетні працівники підприємств, що виступали замовниками товарів та послуг, які відповідали за фінансово-бухгалтерську звітність та мали доступи до електронних кабінетів платників податків та систем управління рахунками підприємств. За надання такого роду «послуг» вони отримували певні відсотки від суми перерахованих коштів за кожною фіктивно укладеною угодою. Здебільшого, це були посадові особи сільськогосподарських та фермерських товариств, зареєстрованих на території Дніпропетровської області, а також деяких бюджетних установ.
Фінансово-господарські операції проводилися з використанням програмного забезпечення для подачі податкової звітності «M.E.Doc», а кошти перераховувалися за допомогою системи «Клієнт-Банк».

14 квітня за місцями мешкання, реєстрації фігурантів, в офісних приміщеннях на території м. Дніпро та м. Верхньодніпровськ було проведено 9 обшуків. В результаті правоохоронці вилучили понад 800 тисяч гривень, комп’ютерну техніку, печатки та штампи понад 70-ти створених фігурантами товариств, бухгалтерсько-звітні матеріали фіктивних фінансових операцій, а також банківські картки, використані у злочинній діяльності.

конверт.jpg

Метки: конвертационный центр