На безрачье: на Днепропетровщине запретят ловить раков

Всего три дня осталось в запасе у любителей полакомиться раками. Потому как с 20 августа в нашей области будет действовать запрет на вылов этих пресноводных.

Запрет ловли раков устанавливается на период их второй линьки - с 20 августа по 30 сентября.

picture2_v-ukraine-zapreti_356074_p0

-Линька раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а в молодих – щоразу при рості та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Проте період формування та зміцнення нового панцира може тривати від одного до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов цих річкових мешканців.
Причиною линьки раків є їх ріст та розвиток. Панцир у них надзвичайно міцний, він заважає повноцінно рости, тому процес його скидання є необхідним для розвитку особин. Під час линьки членистоногі скидають не лише панцир, а й хітинову оболонку очей та зябер. Линяють раки не у норах, а на відкритому простоті, тому в цей період вони менш всього захищені, - информирует Держрибагентство у Дніпропетровській області.

За вылов раков в период запрета нарушителям грозит штраф от 34 до 680 гривен. Кроме того, придется заплатить компенсацию за каждого выловленного рака в размере 25 гривен 50 копеек.

 

 

 

Метки: ловля раков