На «АрселорМиттал Кривой Рог» закрыто последнее мартеновское производство

Двухванный сталеплавильнный агрегат № 6 (ДСПА-6) «АрселорМиттал Кривой Рог» окончательно закрыт. Теперь можо уверенно это сказать, потому что сегодня убедились в этом на собственные очи. Об этом сообщается в группе «Досить труїти Кривий Ріг» в Фейсбуке.

-На вимогу «Досить труїти Кривий Ріг» надати докази повної та незворотної зупинки агрегату АМКР допустив представників нашої коаліції до мартенівського цеху, - отмечается в сообщении. - Фахівці ДТКР впевнились – ДСПА-6 на стадії ліквідації. Демонтоване обладнання на пультах керування, зрізані кабелі, з вантажних кранів зняті електродвигуни. В такому стані цех вже неможливо запустити. Відновлення – це практично будівництво нового об’єкту.
Демонтаж великого обладнання будуть проводити підрядні організації. Вже є тендерне рішення про розбір одного з підйомних кранів. За словами начальника цеху, процес призупинився через карантин. Після зняття обмежень на підприємстві обіцяли форсувати події.Мартенівський спосіб виробництва сталі – застаріла технологія. ДСПА-6 – останній сталеплавильний агрегат мартенівського цеху був джерелом надмірних викидів, надзвичайно шкідливих для навколишнього середовища, тож його зупинка позитивно вплине на стан повітря в місті.
Інженери підприємства під час нашої інспекції розповіли, що «АМКР» справляється наявними потужностями для потреб виробництва. Також на промгіганті планують будівництво нових сучасних об’єктів. А отже, модернізуються. За словами начальника цеху, що 60% робітників, які працювали тут, вже працевлаштовані. Інші – зараз на стадії переведення.
Відповідно до екологічної програми, ДСПА-6 мали зупинити ще у 2016 році. Але АМКР неодноразово отримував право на продовження його експлуатації, останній раз – до 2020. Зупинку цього цеху ДТКР вважає і своєю перемогою. Адже саме з вимоги заборонити перенесення термінів виконання природоохоронних зобов’язань, в тому числі й зупинки ДСПА-6, у 2016 році починалася діяльність організації. Ми були проти і пізніших перенесень. І от це сталося – мартен повністю зупинений.
Представник «Арселору» в розмові з нами сказав, що тиск громадськості зіграв серйозну роль у припиненні роботи цеху у цьому році.
28 травня ми написали звернення до «АрселорМіттал Кривий Ріг» допустити представників нашої організації та продемонструвати зупинку цеху. І сьогодні, 4 червня, підприємство організувало екскурсію. Ми побачили демонтаж на власні очі.
Це важлива подія для міста, громадськості та екоспільноти.

дсп дсп_5 мартен

Метки: мартеновское производство