Уникальную мельницу в Верхнеднепровском районе спасти не удалось: почему гибнут памятники?

В процессе сохранения памятников культурного наследия немало бюрократических процедур. Они требуют знаний и опыта. А специалистов не хватает. Цена вопроса - масса методической работы, а ответственность за неправильное решение - согласно УК Украины. Часто памятники просто не доживают до "светлого будущего" охраны и реставрации.

О сложностях работы по охране культурного наследия в Фейсбук размышляла начальник профильного управления Днепровского горсовета Надежда Лиштва.

... мені сильно пощастило на відміну від начальників відділів культури, які займаються охороною культурної спадщини територіальних громад області. Вже не перший дзвінок у цьому місяці від колег, які не знають, як підготувати висновок про відповідність проектної документації вимогам чинного законодавства. У них немає в штаті архітектора, в них немає істориків, в них в ОТГ відсутні необхідні спеціалісти. Методична допомога від органів охорони культурної спадщини вищого рівня відсутня, а відповідальність за «не такий» висновок є, як юридична так і згідно ККУ. Спадщина руйнується часто-густо не через погані органи охорони місцевого самоврядування, а через брак спеціалістів і банальної методичної допомоги, - написала Надежда.

На фото млин в с. Калужине, Верхньодніпровського району. Остаточно зруйнувався у 2020 році, пам`ятка архітектури місцевого значення.

155049847_3990956340935266_3815958704667500976_n

Метки: памятник культурного наследия