Наш сайт сообщал, что жителей Днепра пригласили на митинг относительно выбросов Коксохима и Петровки. Митинг прошел в сквере Клюева у пр. Мазепы. Жители этого района серьезно страдают от выбросов. Но не только они. На митинг прибыли и жители ж/м Фрунзенский, один из них - Олег Ткач – сообщил в Соцсети о результатах.
- Представників заводу не бачив. Були прості люди, також була преса та представники міської влади. Були політики. (Не скажу хто), - поясняет автор в сообщении. - З основного. Люди хворіють, повітря дуже погане. Завод не реагує на скарги людей. Завод перевіряють і виписують смішні штрафи. На цьому все закінчується.
З якоїсь причини люди не можуть отримати інформацію з постів моніторингу повітря, що розташовані навколо заводу.
Петровка саме зараз отримує у Києві дозволи на викиди на 2021 рік. Вони мають проходити процедуру відкритих слуханнь з урахуванням голосу мешканців. Але публічних слухань чомусь немає.
У той же час Держспоживслужба за численними скаргами провела заміри повітря навколо заводу. На сам завод їх не пустили. Наміряли велике кратне перевищення по декількох показниках. (наприклад, аміак у 5 разів.)
З офіційних відповідей держспоживслужби на скарги людей.
- Враховуючи результатами лабораторних досліджень атмосферного повітря, небажання підприємства співпрацювати та вживати відповідні заходи щодо усунення негативного впливу забруднюючих речовин на мешканців міста, а також створення штучних перешкод при виконанні спеціалістами Держпродспоживслужби своїх службових обов’язків, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області направлено адміністративний позов до Дніпропетровського окружного адміністративного суду щодо призупинення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, від джерел коксохімічного виробництва ПрАТ «ДНІПРОВСЬКИЙ МЕТАЛУРГІЙНИЙ ЗАВОД».
Звісно, мало хто вірить і мало хто бажає закриття заводу. Схоже, це потужний важіль впливу на власника заводу, щоб він нарешті провів екологічну модернізацію Петровки.
Після мітингу вдалося зустрітися з Максимом Мінюшкіним. Це директор з корпоративних комунікацій DCH STEEL (ЧАО «Днепровский металлургический завод», ранее – «Евраз-ДМЗ» входит в DCH Steel группы DCH бизнесмена Александра Ярославского, - ред.). Він визнав, що проблема існує. Тепер цікаве з планів заводу.
Нам найбільше заважають викиди коксохіму. Найбільш активно коптить труба 5 батареї. Тієї, що ставала на капремонт на заміну кладки у простінках. Ремонт проведений. Але ефекту для екології це не дало. Справа у тріщинах, які перекладка цегли не змогла ліквідувати. Вирішили робити керамічну наплавку. Вже виконали пробні роботи у декількох камерах. Ефект є. Планують у жовтні зробти наплавку у всіх камерах 5 батареї. Обіцяють, що чорного диму і такого сморіду не буде. Буде білий дим і зниження запаху.
Після цього планують так само відремонтувати 4 батарею (вона зараз не працює). Потім будуть зупиняти 1 та 2 батареї (це ті, що зараз теж димлять, але не так активно, як 5).
Тобто, обіцяють, що будуть працювати дві відкапіталені батареї. Без диму. На жаль, я не почув, що з 3 батареєю. Максим не сказав.
З приводу рудого диму з труби металургійного иробництва (конверторний цех). Викиди провокує додавання металобрухту. Максим Мінюшкин сказав, що то тимчасове явище.
Мінюшкин хоче приїхати на зустріч з мешканцями наших масивів. Почути нас (нарешті). Можна не відкладати надовго. Давайте у коментах заплануємо час та день. Сподіваюся, це буде конструктивна зустріч і вона дасть добрий ефект для всіх нас.
На митинге собрали подписи под обращением, которое будет направлено в Министерство экологии Украины.
Фото из группы «Наш район ул.Киевская-пр.Металлургов-пр.Ивана мазепы» в Фейсбуке.