Міськрада Дніпра на вимогу мешканців закликала Кабмін сприяти вирішенню ситуації з Дніпровським аеропортом

Депутати Дніпровської міської ради 19 вересня, під час 35-ї сесії, ухвалили звернення до Кабінету Міністрів України, в якому закликали розглянути питання щодо виділення коштів на будівництво злітно-посадкової смуги у Дніпрі. Рішення підтримала більшість депутатського корпусу. Вимогу звернутися до уряду містила петиція, яка була зареєстрована на сайті мерії та набрала необхідну кількість голосів. Автори електронного документа створили його на підтримку прагнення міського голови Бориса Філатова щодо вирішення долі Дніпровського аеропорту.

 

Зокрема, у петиції йшлося про те, що нині Дніпро залишається єдиним містом-мільйонником не лише в Україні, а й у світі, яке не має власного ефективного аеропорту. Відкрите 75 років тому летовище потребує якнайшвидшої модернізації.

Водночас депутати у своєму зверненні наголошують, що нинішній міжнародний аеропорт Дніпра є закритим для більшості перевізників, а скорочення кількості рейсів обмежує приїзд туристів, потенційних інвесторів і партнерів. Надмірною є й вартість авіасполучення. Так, переліт із Дніпра до столиці коштує дорожче, ніж із Києва до Лондона чи Копенгагена. Крім цього, термінал летовища перебуває у приватній власності, а злітно-посадкова смуга належить державі.

«Ураховуючи вищезазначене, просимо розглянути питання щодо виділення коштів із державного бюджету для будівництва злітно-посадкової смуги у м. Дніпро, що дозволить наблизити нашу країну до європейських стандартів життя», – зазначено у зверненні.

 

Як відомо, наразі є щонайменше один приватний інвестор. Так, відомий український бізнесмен Олександр Ярославський підтвердив намір співпрацювати з державою та вкласти кошти у будівництво сучасного терміналу Дніпровського летовища.

зверн 1

зверн 2

Метки: аэропорт