«Миколаївський розпис» признан лучшим нематериальным наследием Днепропетровской области

17 сентября 2021 года в Днепре состоялся областной конкурс "Нематеріальна культурна спадщина Дніпропетровщини". Каждый регион области к рассмотрению жюри подавал свои нематериальные культурные ценности. Об этом сообщается на странице Центра внешкольной работы Новомосковска в Фейсбуке.

- Миколаївський розпис посів І місце у конкурсі! – отмечается в сообщении. - Марина Головко, керівник гуртка миколаївського розпису Центу позашкільної роботи, була творчим куратором майстрів миколаївскього розпису та членом робочої групи по створенню облікової карти миколаївського розпису.
Миколаївський розпис - старовинний декоративний, самобутній, автентичний, - виник на території Присамарського краю. Найбільшу кількість зразків цього розпису, на старовинних скринях або інших предметах, в різні часи знаходили саме в селі Миколаївка й, чимало, також в сусідньому Королевому.
Вперше й описали цей вид мистецтва саме в Миколаївці. Декоративний розпис, яким прикрашали свій побут люди, що жили в цих краях в давнину, має власні, характерні, притаманні лише йому риси. На тлі яскравої зелені (або ж жовто-гарячих кольорів) квітнуть різнобарвні квіти.

1_место 1_место_2 1_место_3

Метки: «Миколаївський розпис», конкурс