Мешканців Дніпропетровщини закликають створювати патронатні родини

Мешканців Дніпропетровщини закликають створювати патронатні родини. Стати тимчасовими «батьками» для хлопчиків та дівчаток, які втратили рідних. Як це зробити, розповіли на пресконференції у Дніпропетровській ОДА.

«Патронатна родина – нова форма підтримки дітей, які опинились у складних обставинах. Малечу влаштовують у сім’ю, аби не відправляти до притулку. У цей час її батьки чи офіційні представники вирішують життєві проблеми. Аби потім дитина могла повернутися до рідної родини», – зазначила начальниця управління департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської ОДА Анна Василишина.

1

Дітей влаштовують до патронатних родин тимчасово. Зазвичай на термін до 3 місяців, іноді – до півроку.

«Патронатна сім’я – це безпечне середовище для дітей, які отримали сильну психологічну травму. Втратили батьків, – сказала фахівчиня із соціальної роботи Дніпропетровського обласного центру соціальних служб Леся Білько. – Діти не потрапляють до інтернату. А отримують захист та піклування від тимчасових «батьків».

Стати патронатними вихователями можуть жінки від 35 до 60 років та чоловіки від 35 до 65-ти. Для цього потрібно звернутися до місцевих центрів соцслужб або соціальних працівників.

Обов’язково пройти навчання. Після цього кандидати мають право працювати як патронатні вихователі. За свою роботу вони отримують зарплату від держави. Та додаткові кошти на виховання дитини.

Нині на Дніпропетровщині – 8 патронатних родин.

Метки: патронатні родини