Мер Дніпра Борис Філатов вакцинувався від COVID-19 та вимагає змін від МОЗу

Вакцинація від коронавірусу необхідна, а держава зобов’язана проводити з цього приводу чітку інформаційну політику та внести зміни у документи профільного міністерства – дозволивши використовувати зайві дози не для «публічних персон», а для людей, які записалися в чергу.

«Повірте, охочих знайдеться достатньо. Отримав дозу позачергово – будь ласкав, доводь необхідність вакцинації цілодобово. І, звісно, потрібно дати чітке роз'яснення, хто є «публічною персоною» (щоб уникнути зловживань), а хто – ні. Також треба чітко покласти на цю «персону» обов'язки з «популяризації», – переконаний Філатов.

7C599802-3F9C-41CC-B6F7-67354BFD58BF

За словами Філатова, вакцинація «публічних персон з метою популяризації» скидається на узаконення ВІП-вакцинації для еліт і селебріті: «Блогери з інстаграма не мають права випереджати у черзі літніх людей». Водночас ще одна проблема – наявність чималої кількості людей, котрі хочуть, але не мають можливості зробити щеплення.

Говорити про необхідність щеплень повинні саме лікарі. Натомість, розповідаючи про власний досвід, Філатов наголосив: мав тривалу розмову з медиками, котрі розповіли, що нині є велика кількість відмов від вакцинації, при цьому здебільшого – серед самих лікарів. Це нівечить логістику щеплень, тож (щоб не пропадали вакцини) медикам доводиться вибудовувати окремий графік, що відбирає багато часу: «Мене запросили на визначений час і після маніпуляції поїхали вакцинувати інших людей, у яких було позначено свій час. А уявіть, якщо хтось «передумав» або не з'явився?».

DC5C7E01-C2FB-4196-930C-74CD1B6E42CC

Метки: Борис Филатов, вакцинация