Мэр Днепра и управляющий епархией ПЦУ обменялись нелюбезностями

18 апреля в Днепропетровской епархии ПЦУ прошла пресс-конференция, в ходе которой управляющий Днепропетровской епархией ПЦУ епископ Симеон прокомментировал высказывания городского головы Днепра Бориса Филатова в соцсети по поводу Томоса и церкви.

IMG_9983

- До мене звертаються віряни і питають, мовляв, як може публічна людина так легковажно висловлюватися щодо Томосу і церкви. Я засуджую подібні фрази Філатова. Це справа, яку виборювали не один рік. Невже немає інших завдань у мера, ніж міркувати, потрібний нашій країні Томос чи ні? Можливо ви завтра запитаєтеся чи потрібна нам наша Держава? І ще хочеться запитати, а що особисто пан Філатов зробив задля становлення Православної церкви України? Переконаний, що Філатов має низку важливіших справ, аніж коментувати такі тонкі справи. І до речі у нас до Бориса Філатова, як до очільника міста, більше питань, ніж відповідей. Мери приходять, і мери уходять. А ми, громада міста, в свою чергу поставимо оцінку - хто трудився на благо народу, а хто ні", - обурився Симеон.

 

Ответ мэра последовал незамедлительно. На своей странице в ФБ Борис филатов, в частности, сообщил:

фил

«Прикро вражений Вашою заявою стосовно нібито моїх критичних висловлювань щодо Томосу про автокефалію Православної церкви України.

У своєму нещодавньому коментарі Ви, як керуючий Дніпровською єпархією, не навели жодного прикладу або підтвердження, піддавшись замість цього спокусі неправди.

Святе писання вчить нас, що свідок брехливий не залишиться без кари, а хто брехні говорить, не врятується. Це відомо кожному, хто називає себе священнослужителем і наслідує християнські цінності.

Надзвичайно прикро, що настільки пусте звинувачення прозвучало саме під час Великого Посту.

...

Я офіційно звертаюся до Вас, щоб отримати щонайменше один підтверджений факт моїх нібито негативних висловлювань щодо Томосу.

У разі, якщо територіальна громада не отримає від Вас інформації, ми через суд вимагатимемо спростування цього обурливого наклепу. Якщо Ви дійсно вважаєте себе пастирем, керуючим Дніпровською єпархією, майте мужність надати ці докази або ж визнати свою помилку.

Іще одне. Не Вам оцінювати мою діяльність на посаді міського голови. Очевидно, Ви плутаєте мирське та церковне.

Хочу також нагадати, що лише позавчора на святкування п‘ятої річниці створення полку «Дніпро-1» саме Ви публічно називали мене «нашим міським головою» та привселюдно лізли з поцілунками.

Тож, чи не було це поцілунком Іуди?

...

Як міський голова Дніпра я не маю жодного впливу на конфесії. Немає переваг і упередженості.

Я не йтиму на поводу у Вас або Ваших ляльководів. Місто у нас єдине. Тут у взаєморозумінні живуть представники різних конфесій та національностей.

Усіх мешканців Дніпра, всіх, хто розділяє мирське та церковне, хочу запевнити: наша духовна єдність сильніша за будь-які маніпуляції».

Метки: Борис Филатов, Днепропетровская епархия ПЦУ, епископ Симеон