На Дніпропетровщині проходять тренінги для працівників центрів адміністративних послуг. Їх навчають надавати першу домедичну допомогу при травмах та зупинці серця. Уже успішно пройшли курс та отримали сертифікати 28 адміністраторів ЦНАП Новомосковського району.
Тренінг одноденний, але насичений. Спочатку – теорія, після – практика. Працюють невеличкими групами під кураторством тренерів. Наставники моделюють різні ситуації, які можуть статися у реальному житті.
Наприклад, у відвідувача зупинилося серце, стався приступ астми чи епілепсії. Як діяти у таких випадках? Що саме казати диспетчеру «швидкої»? Чим допомогти постраждалому до приїзду медиків?
«До нас звертаються за послугами люди старшого віку. Маємо вміти у разі потреби надати невідкладну допомогу. Завдяки цьому курсу діятимемо як професіонали», – розповіла учасниця, адміністраторка ЦНАП Піщанської сільради Ольга Замкова.
Учасники перевтілюються у ролі диспетчера, рятувальника, помічника. За постраждалого – манекен.
«Цей курс дуже цікавий та корисний для нас. Якось влітку до нас прийшла вагітна жінка. Їй стало зле, ледве не втратила свідомість. Тепер я знаю, що треба робити», – поділилася учасниця, адміністраторка ЦНАП Перещепинської міськради Леся Тарасенко.
Після курсу учасники складають іспит і отримують сертифікати міжнародного зразка: від Американської колегії хірургів та Європейської ради реанімації.
«Такі тренінги організували для працівників усіх ЦНАП області. Окрім Новомосковська, вони пройдуть і в інших райцентрах: Дніпрі, Кам’янському, Нікополі, Павлограді, Кривому Розі, Синельниковому. Загалом надавати першу домедичну допомогу навчать понад 200 адміністраторів. А отже, відвідувачі центрів завжди почуватимуться в комфорті та безпеці», – наголосив заступник голови Дніпропетровської ОДА Іван Начовний.
Нині на Дніпропетровщині – 82 ЦНАП з філіями.
Метки: курс надання першої домедичної допомоги