І машинами, і руками: як у Дніпрі чистять річку Гнилокіш

У Дніпрі тривають роботи з очищення Гнилокішу. З шести кілометрів опрацьовано уже майже два. Загалом з дна підняли понад 11 тисяч тонн мулу, що дозволило поглибити річку у деяких місцях на майже 2 метри. Наразі очищення проводять у тупику Солончаковому.

_MG_9066

«На цій ділянці течії взагалі не було, тепер вода рухається та відходить. Її рівень наразі знижено на пів метра. Мул вигрібають та вивозять на спеціальний майданчик, щоб він підсохнув, а потім утилізують. Робітники працюють відмінно, сподіваюсь, місцеві мешканці з повагою поставляться до цього. Проблему підтоплень в АНД районі очищення Гнилокішу, на жаль, повністю не вирішить, але значно покращить ситуацію, особливо на найближчих вулицях», – сказав заступник міського голови Михайло Лисенко.

_MG_9069

Роботи ведуться у декілька етапів, серед них і очищення берегів від чагарників. Працюють за допомогою техніки та вручну. Усього задіяно 12 самоскидів, 3 екскаватори, машина для зрізання дерев та 32 людини.

«Аби техніка пройшла, спочатку потрібно очистити береги. Їх від чагарників та дерев звільняють і машини, і люди. Там, де до річки з’являється доступ, працюють екскаватори та самоскиди. У місцях випуску води працюють водолази. Після повного завершення робіт ми щорічно проводитимемо профілактику», – зазначив директор підприємства-генпідрядника Артем Шевченко.

_MG_9119

Місцеві мешканці вже відзначають перші зміни, які відбуваються завдяки роботі з очищення Гнилокішу.

«Нашою проблемою, окрім підтоплень, є ще й жахливий сморід. Через відсутність течії тут утворилося болото. Для місцевих, які прожили тут по 20 та більше років, побачити таку техніку – справжнє диво. Ми вдячні міській владі за увагу та допомогу у вирішенні такого питання, як підтоплення району», – поділився думками мешканець району Геннадій Зубалевич.

_MG_9201

 

Метки: річка Гнилокіш