#Марафон_30: за роки незалежності донори крові з Дніпропетровщини врятували 600 тис людей

За роки Незалежності України понад 2 млн мешканців Дніпропетровщини стали донорами. Разом вони здали більш ніж 1 млн літрів крові. Тим самим врятували життя 600 тис людей. Це як населення Кривого Рогу. Про заслужених, почесних й просто донорів – в серії матеріалів від ДніпроОДА до 30-ї річниці Незалежності України.

донори_аватарка

«Мешканці Дніпропетровщини завжди відрізнялися чуйністю та готовністю до самопожертви. Поділитися кров’ю задля порятунку життя для них за честь. Людьми, яким допомогла кров наших донорів можна було б населити одне з найбільших міст регіону», – зазначив перший заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Володимир Орлов.

Сумарно за 30 років у Дніпропетровській області заготували понад 1 млн літрів крові. Таким об’ємом можна заповнити 434 цистерни стандартних українських пожежних машин.

1

«Донорська акція, оголошення в соцмережах або просто поклик серця. Усі 30 років незалежності жителі Дніпропетровщини допомагають поповнювати стратегічні запаси крові та її компонентів. Хочеться, аби й надалі люди підтримували цю гарну традицію», – сказала генеральна директорка Обласної станції переливання крові Антоніна Сердюк.

Щороку на Дніпропетровщині здають кров 54 тисячі донорів. В області мешкає більше 10 тисяч почесних та 24 заслужені донори. А ще є Герой України Володимир Ніколаєв, який ділився кров’ю вже 752 рази. Він єдиний в країні, хто отримав відзнаку саме за донорство. Зданою кров’ю міг би заповнити шість столітрових бочок. Має другу позитивну групу.

У свої 75 років чоловік все ще відвідує Обласну станцію переливання. В середньому раз на місяць. Каже, темпи вже не ті, що раніше. Здає кров потроху.

2

«Прекрасне відчуття, коли зробив важливу справу. Став комусь у нагоді. Здавати кров та плазму повинні всі здорові дорослі люди. Від цього буде лише користь», – вважає Володимир Ніколаєв.

В Україні проходить національний інтернет-марафон до 30-річчя незалежності. Його мета – зібрати цікаві історії, які стали знаковими для держави.

Поділитися розповідями про події з власного життя можуть і мешканці області. Для цього необхідно викласти їх на власній сторінці у Facebook і відзначити хештегами: #Наша_незалежність та #Марафон_30.

Метки: донори крові