#Марафон_30: Дніпропетровщина виховала 7 олімпійських чемпіонів незалежної України

За роки незалежності 20 спортсменів Дніпропетровщини стали призерами Олімпійських ігор. Із них 7 – чемпіонами. Найвищі досягнення – у представників фігурного катання, вітрильного спорту та академічного веслування. Про головні спортивні здобутки області – в серії матеріалів від ДніпроОДА до 30-ї річниці незалежності України.

аватар

«Першою олімпійською чемпіонкою незалежної України у 1994-му стала наша землячка – фігуристка Оксана Баюл. Загалом за 30 років незалежності у скарбничці області – 7 золотих, 3 срібні та 10 бронзових олімпійських медалей», – зазначив начальник управління молоді і спорту Дніпропетровської ОДА Олександр Пшеничников.

На Олімпіаді-2012 у Лондоні «золото» здобули відразу 4 веслувальниці з Дніпропетровщини.

«Емоції тоді зашкалювали! Навіть не відразу усвідомила, що взяла «золото». Не вірилось, – поділилася олімпійська чемпіонка Анастасія Коженкова. – Пам’ятаю, коли лунав гімн, охопила гордість за державу. Адже тепер про Україну дізнається вся планета. Це було круто!».

Нині серед молодих спортсменів області багато талантів у плаванні, легкій атлетиці, фехтуванні, додала вона.

«Наша область – одна з кращих. Нещодавно у нас відкрили Олімпійський дім. Там створили розкішний музей, в якому – вся спортивна спадщина регіону. Тепер є куди водити дітей. Експонати надихатимуть на нові досягнення прийдешніх поколінь», – сказала Анастасія Коженкова.

1

За роки незалежності в Олімпійських іграх взяли участь 172 спортсмени регіону.

Нині в Україні проходить національний інтернет-марафон до 30-річчя незалежності. Його мета – зібрати цікаві історії, які стали знаковими для держави.

Поділитися розповідями про події з власного життя можуть і мешканці області. Для цього необхідно викласти їх на власній сторінці у Facebook і відзначити хештегами: #Наша_незалежність та #Марафон_30.