Лікарі нагадали про важливість вакцинації проти поліомієліту

Вакцинація проти поліомієліту є в переліку обов’язкових щеплень, які можна зробити у комунальних закладах безоплатно відповідно до календаря щеплень.

717252B6-1BE7-464B-9A60-E3A1F8BBB688

За словами сімейного лікаря Андрія, поліомієліт має сезонність: літню та осінню. Тому важливо дотримуватися календаря профілактичних щеплень.

760B33FE-F61C-4C05-8FDC-BE63097CF116
«Це вірусне захворювання, яке вражає головний та спинний мозок і може призвести до в’ялих паралічів, атрофій м’язів, зокрема нижніх кінцівок. Хвороба передається виключно від людини до людини, зокрема й від безсимптомного носія вірусу. Найбільш вразливі до поліомієліту — діти перших років життя. Розвитку цього захворювання сприяють незадовільні санітарно-гігієнічні умови. Оскільки в країні активні бойові дії і частина населення перебуває на окупованих територіях, прифронтових районах, де не усюди задовільні умови. Тож, перемістившись до більш безпечних місць, діти можуть переносити інфекцію, а відтак — можуть бути спалахи захворювання. На сьогодні немає ефективного методу лікування поліомієліту, тому, щоб захиститися, важливо дотримуватися календаря профілактичних щеплень і проходити планову вакцинацію проти цієї хвороби», — підкреслив сімейний лікар.
Він також нагадав: «Планова вакцинація від поліомієліту відбувається у 2, 4, 6, 18 місяців, а також 6 та 14 років. Якщо вчасно не вдалося зробити відповідне щеплення, то необхідно звернутися до свого сімейного лікаря і він призначить таку вакцинацію. В амбулаторіях вакцина в наявності».

34F1B282-A370-4CF3-B47E-005C1E1E61A6
Дніпрянка Оксана прийшла разом із донькою на огляд до лікаря, зокрема й зробити їй щеплення проти поліомієліту: «Увесь час робили таку вакцинацію за графіком, ніколи не пропускали. Вважаю, що робити такі щеплення є вкрай важливим, адже це — наше здоров’я».

Метки: щеплення