Леонид Кучма оценил успех Илона Маска и перспективы украинских ракетостроителей

Второй президент Украины, наш земляк, бывший директор Южмаша Леонид Кучма оценил успешный запуск космического корабля CrewDragonИлона Маска.

- - Я щиро вражений тим, чого домоглася віра та наполегливість фактично однієї людини. Це справжня людина.

Але, з іншого боку, мені шкода, бо того, чого досяг Ілон Маск, ще не досягла моя країна.

Маск зробив те, на що не здатні більшість держав світу. Скажу більше: Маск – один-єдиний Маск – переміг Росію. Він фактично посунув Москву з її місця на світовому ринку. Він вирішив, чого хоче, і вперто робив все, що для цього потрібно. Так має робити і наша влада, якщо хоче досягти успіху будь-де – в тому числі, і у сфері космосу, - говорится в комментарии Леонда Кучмы, который опубликовала в Фейсбук его пресс-секретарь Дарка Олифер.

- І я точно знаю, що всі шанси та можливості для цього поки що в нас залишились. Сучасні технології, наукова школа, висококласні кадри, нарешті – багата історична традиція. Але з таким відношенням до галузі час працює не на нашу користь. У роки мого президентства Україна довела, що вона не лише потребує допомоги з-за кордону, але й сама може бути необхідною решті світу. Десятки країн користувалися послугами наших космічних носіїв. Україна була серед світових лідерів.

Чи можливо сьогодні повернути цей статус? Сподіваюся, що так. І точно знаю: якщо ми не збережемо космічну галузь, це не буде означати тільки зрадити славному минулому. Це означатиме і загубити перепустку у майбутнє, - продолжил Леонид Кучма.

Леонид Кучма более 30 лет проработал в космической отрасли в днепровском КБ "Южном" и на "Южмаше", генеральным директором которого он был с 1986 по 1992 год. Он принимал участие во многих разработках, в том числе и ракеты-носителя "Зенит", которую Маск назвал лучшей.

Метки: Кучма, Маск