Понад 75 тисяч гривень повернуто у 2013 році дніпропетровцям за неякісні товари та послуги.
Про це під час прямої телефонної лінії повідомив начальник управління з питань захисту прав споживачів Дніпропетровської міської ради Юрій Кіслейко. «За увесь минулий рік до нашого управління надійшло понад 400 письмових звернень від мешканців міста щодо порушення їх права як споживачів, на прийомі у фахівців управління прийнято понад 600 громадян, а також надано понад 4 тисяч консультацій по телефону. Із загальної кількості звернень 82% вирішені на користь споживачів, в інших випадках надані роз'яснення відповідно до чинного законодавства.
Найчастіше скаржаться на якість металопластикових конструкцій (30 % від загальної кількості звернень), побутових електроприладів (18 %), мобільних телефонів (12 %), взуття (15 %), меблів (10 %), найменше – на продукти харчування (5 %).
Основні причини скарг споживачів – невиконання приватними підприємцями договорів щодо замовленої продукції, термінів гарантійного ремонту, продаж простроченого товару. Проблемою залишається те, що дуже часто споживач, укладаючи договір з підприємцем, не читає його, не надає цьому документу значення, вірить усним обіцянкам підприємця. Але треба усвідомлювати, якщо договір підписаний, то сторони згодні з усіма його умовами, які не завжди на користь покупця.
Тому треба уважно читати умови договору перед його підписанням. Що стосується продуктів харчування, то в жодному разі не можна купувати харчі у несанкціонованих місцях продажу, тобто на «стихійних» ринках. Законодавство не передбачає захист прав споживачів у таких місцях, - наголосив начальник управління.
Нагадуємо, що управління з питань захисту прав споживачів Дніпропетровської міської ради працює за адресою: вул. Високовольтна, 14, телефон (056) 379-08-79.
Прийомні дні — вівторок та четвер з 10.00 до 17.00. Обідня перерва з 13.00 до 13.45.