Криворожские танкисты восстановили памятник героям Второй Мировой

Военнослужащие одного из подразделений 17-й отдельной танковой Криворожской бригады восстановили памятник морским пехотинцам, погибших в бою 8 сентября 1943.
Об этом сообщает Оперативне командування "Схід"  Збройних  Сил України.
Криворізькі танкісти не лише відновили пам’ятник, а й поцікавилися подіями 1943 року, що відбувалися на цій висоті. Вони з’ясували, що у 1943 році відбувалася висадка десанту. Батальйон морської піхоти повинен був висадитися на берег. Так як був сильний шторм, на берег висадили лише одну роту старшого лейтенанта Ольшанського. Вони не змогли пробитися на Маріуполь, тому прийняли рішення зайняти висоту.
Морські піхотинці тримали її півтора дня і в ніч на 10 вересня, коли вже інші роти батальйону висадилися та діяли в напрямку порту Маріуполя, приєдналися до батальйону.

На цій висоті вони чинили опір, адже чисельність фашистів набагато перевищували морську піхоту. Наші захопили у німців три гармати та один танк. На цій висоті загинуло вісім морських піхотинців , де і були поховані. Рота у повному складі не могла залишити свої позиції, тому відходила невеликими групами в бік Маріуполя для з’єднання з батальйоном. Батальйоном було знищено 1200 солдат противника та велику кількість техніки. З батальйону загинуло 54 вояки, 60 було поранено, 31 військовослужбовець зниклий безвісти.

Ольшанський згодом загинув в Миколаєві у 1944 році, де тривали запеклі бої. Рота складалась із 160 осіб, а коли взяли місто, залишилося близько 60 військовослужбовців. Вони висадилися та захопили порт втримуючи його поки не підійшли війська. Там загинули майже усі морські піхотинці.

На данном изображении может находиться: небо, облако, дерево, на улице и природа
На данном изображении может находиться: один или несколько человек
На данном изображении может находиться: один или несколько человек, облако, дерево, небо, на улице и природа
На данном изображении может находиться: один или несколько человек, люди стоят и на улице
+2

», - отмечается в сообщении.

 

ок-2 ок-3 ол

 

Метки: памятник морским пехотинцам