Комбата 93-й ОМБр наградили орденом Богдана Хмельницкого

Легендарного комбата батальона 93-й бригады, которая базируется на Днепропетровщине, подполковника Богдана Дмитрук отметили орденом Богдана Хмельницкого II степени. Соответствующий указ №333 / 2020 есть на сайте президента. В группе «93-тя ОМБр Холодний Яр» в Фейсбуке об этом сообщается следующее.

- Орден за мужність вручають за особистий внесок у зміцнення обороноздатності держави, а також мужність, виявлену під час бойових дій. І ми переконані, що Богдан Олександрович є одним із найдостойніших лицарів ордену.
Війна для Дмитрука почалася з того, що йому, на той момент майору у звільненні, який знав важке озброєння, БТР, вогнемети та важкі кулемети, сказали у військоматі «ви поки не потрібні». Тому він подав заявку у батальйон «Донбас» і прибув туди 17 серпня 2014 року, коли йшли бої за Іловайськ. Утім, до справжньої війни у лавах цього батальйону так і не дійшло, а керівництво захопилося політикою. Тому «Майор» разом із 150-ю піхотинцями перевівся у 93 бригаду.
Спочатку він очолив 6 роту. 17 січня 2015 року рота на чолі з Дмитруком штурмувала ворожу позицію «Монастир» на території Донецького аеропорту. Командир отримав численні поранення. Після відновлення став начальником штабу батальйону – боявся, що через важкі травми не впорається з командуванням цілим батальйоном. Але через два тижні таки мусив приймати батальйон – попередній комбат майор Мерзлікін підірвався на міні. Так «Майор» став комбатам батальйону, яким командує і понині.
Перший батальйон під керівництвом Дмитрука здобув численні перемоги. У районі Красногорівки просунулися до Старомихайлівки та захопили трофейний танк. Покращили тактичне положення у районі Бахмутської траси, Новотроїцького, Новоселівки Другої.
У крайню ротацію на Луганському напрямку батальйон відбив атаку ворога 18 лютого, коли під прикриттям артилерійського вогню і димової завіси окупанти штурмували позиції бригади під Жолобком. А 22 лютого бійці батальйону знищили російського диверсанта й евакуювали його тіло на підконтрольну Україні територію.
Навесні розвідники батальйону «Майора» отримати унікальне відео зі снайперами ФСБ Росії, які вбили бійця нашої бригади у районі Бахмутської траси. Це відео стало вагомим доказом російської агресії проти України й отримало широкий резонанс у суспільстві. Також підлеглі Богдана Дмитрука дістали велику базу даних російських бойовиків, які брали участь у оточенні Дебальцевого.
Ми вітаємо Богдана Олександровича із високою відзнакою та горді з того, що Дмитрук командує батальйоном саме у нашій бригаді. Адже коли у сектор заходить батальйон «Майора», окупанти знають, що скоро їхня техніка та позиції будуть потерпати!

ор ор_2 ор_3

Метки: Комбат, награда, ОМБр Холодний Яр, орден