Коллеги тепло проводили на пенсию замечательного врача-неонатолога Анну Кухаренко

В Днепропетровском областном перинатальном центре торжественно провожали на заслуженный отдых заведующую отделением новорожденных (1983 - 2003гг), врача - неонатолога Анну Михайловну Кухаренко. 54 года в медицине - такой ее собственный рекорд. Об этом в соцсети сообщает журналист Вера Касьянова.

пенсионер

- Перший лікар людини - неонатолог, - говорить головний лікар Дніпропетровського обласного перинатального центру, заслужений лікар України Людмила Іванівна Падалко.

Ви б бачили, як наша Анна Михайлівна розмовляє з новонародженими крихітками, а вони її розуміють! Це якесь диво, але почувши звуки її голосу, малюки перестають плакати, замовкають і солодко сопуть, засинаючи. Це справжнє мистецтво спілкування з маленькою людиною.
Анна Кухаренко стояла біля витоків утворення неонатальної служби на Дніпропетровщині. Після закінчення Дніпропетровського медичного інституту молодий педіатр за розподілом потрапила в Покровську районну лікарню, потім по переводу - в Дніпропетровський міський пологовий будинок №1.

пенсионер_3

Коли у 1983 році в обласному центі відкривали пологовий будинок №2, Анна Кухаренко очолила тут відділення новонароджених. Саме у їхньому відділенні тоді, вперше в області, вдалося зберегти всіх новонароджених у трійні. До того часу, як правило, на жаль, один з малюків вмирав.
Через 20 років керувати відділенням стала вихованка Анни Михайлівни, Світлана Юріївна Шахова, яка з вдячністю говорить про свого наставника в медицині.
Анна Кухаренко організувала у відділенні реанімаційну палату, впроваджувала методики грудного вигодовування в пологовому будинку. І справжній перелом у свідомості - коли новонароджених стали залишати в одній палаті з мамою.
У 1986 році в табелі професій була офіційно затверджена нова професія - неонатолог. Анна Кухаренко стала першим позаштатним міським неонатологом.
Коли Анна Михайлівна йде по вулиці на своєму рідному житловому масиві Перемога, з нею вітаються багато місцевих жителів. Адже відомий лікар - неонатолог за роки своєї роботи була першим лікарем у цьому світі для трьох поколінь. Сьогодні Анна Михайлівна приймала теплі привітання від колег з виходом на пенсію.
- Найскладніше, - каже вона, - змиритися з думкою, що вже завтра не потрібно поспішати на роботу. Але я розумію, що вихід на пенсію, це - початок нового відрізка життя.

пенсионер_2

Метки: Анна Кухаренко, неонатолог