Книга нашей землячки о воспитании детей вызвала бурное негодование в Сети

Наша землячка, психолог из Кривого рога Марина Ланге  приняла участие в главной книжной выставке страны - "Книжковому Арсеналі".

Ее книга "Щоб у 16 не було запізно" вызвала большой интерес читателей - в Украине мало хороших книг о детской и подростковой психологии. Однако далеко не всем читателям понравились советы автора. Некоторые ее рекомендации вызывают, мягко говоря, недоумение.

FB_IMG_1624816380392

- Вичерпне джерело неврозу українських жінок - абсурдні гендерні стереотипи, - прокомментировал книжную новинку киевский журналист Александр Равчев. - До хлопців вимоги дуже конкретні - досягнення. Це чітка вимірювана характеристика, абсолютно зрозуміла і хоча б в теорії досяжна. Є досягнення - ти молодець. Немає - ти лох. Хлопець, який визнає цю модель отримує просту систему зворотнього зв'язку. Маєш доходи вище середнього? Все, можеш лежати на дивані і чухати пузо. Ти виконав вимоги суспільства.

В той же час до дівчат - вимоги абстрактні. Як поміряти здатність зробити атмосферу? Ніяк. Це суб'єктивна характеристика. Про ауру це взагалі фантастика)) Так само як наповнення радістю.

Тобто це речі, яких не те що неможливо досягнути. Їх навіть в теорії неможливо виміряти за чіткими і однозначними критеріями. Відповідно дівчина, яка визнає цю модель отримує постійне джерело для неврозів. Оскільки досягнути цих цілей неможливо, вона постійно перебуває в стані, коли її можуть назвати "поганою жінкою" і в неї навіть не існує аргументів, як захиститись від цього звинувачення.

Тому моя велика порада не вестись на всю цю гендерно-патріархальну прутню. Вона існує лише заради того, щоб загнати жінок в підпорядкований статус, розхитавши їх впевненість у собі, - пишет Рачев.

На своей странице в Фейсбуке журналист приводит скрин из книги, где Марина Ланге утверждает, что главное для девочек уметь создавать вокруг себя "атмосферу", а хлопчик - "це досягнення".

Screenshot_20210627-210110 Screenshot_20210627-210730

Метки: книга "Щоб у 16 не було запізно", Марина Ланке