Используя доверчивость граждан, злоумышленники обманули их на более 3,5 миллиона гривен. За такие действия правонарушителям грозит до восьми лет лишения свободы.
Сотрудники киберполиции совместно со следователями провели мероприятия по выявлению лиц, которые используют пандемию коронавируса для совершения мошеннических действий, занимаются нелегальной торговлей средствами индивидуальной защиты, медицинскими изделиями и осуществляют противоправную деятельность в киберпространстве.
Об этом сообщает пресс-служба областной полиции.
«Загалом проведено 56 санкціонованих обшуків спільно зі слідчими підрозділами Національної поліції під процесуальним керівництвом прокуратури, у Вінницькій, Дніпропетровській, Запорізькій, Івано-Франківській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Тернопільській та Чернігівській.
У результаті проведених заходів встановлено, що від злочинної діяльності 40 шахраїв постраждало близько 1000 осіб, яким було завдано шкоду на суму понад 3,5 мільйона гривень.
Зокрема у Дніпропетровській області викрито дві групи, які в мережі Інтернет розміщували тисячі оголошень щодо продажу термометрів, медичних масок, антисептиків та інших предметів протиепідемічного захисту. Після того, як вони отримували передоплату або повну оплату за товар на підконтрольні рахунки, оголошення видаляли та переставали виходити на зв'язок.
За місцями мешкання та в автівках фігурантів проведено обшуки. За результатами вилучено речові докази: банківські картки, мобільні телефони, грошові кошти. Остаточна сума збитків встановлюється. Наразі вирішується питання щодо оголошення підозри зловмисникам у скоєнні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Їм загрожує до восьми років позбавлення волі.
Крім цього, зазначимо, що кіберполіцейські в рамках меморандумів про співпрацю з сайтами оголошень заблокували більше 32 тисяч фейкових облікових записів.
Кіберполіція вкотре звертається до громадян: не панікуйте та не дозволяйте шахраям «наживатися» під час карантину, купуйте товар лише на перевірених ресурсах, без передоплати», - отмечается в сообщении.
Ранее мы писали о том, что в Соцсетях ширятся фейки о мошенниках, якобы ведущих борьбу с коронавирусом.