Вівторок, 16 липня 2024 року

Кібербезпека у Дніпрі: у мерії розповіли, як захистити свої дані від шахраів

Захист персональних даних та комп’ютера. У мерії Дніпра 7 лютого розповіли про кібер та інформаційну безпеку, та як захищена система у міськраді.

 

_MG_4096

Як зауважив начальник управління інформаційно-телекомунікаційних систем департаменту інформаційних технологій Дніпровської міської ради Олександр Гавріков, з усіх наслідків кібератак, не тільки персональних, можливо виділити 5 основних:
- вандалізм – завдає удару по авторитету держави, організації або персонально людини. Це псування офіційних Інтернет-сторінок, заміна змісту образливими текстами або малюнками;
- пропаганда – розсилка спаму (тобто небажаної інформації) з фейковими новинами;
- збір інформації – злом приватних сторінок, або серверів баз даних;
- відмова сервісу – атаки з метою порушення функціонування сайтів або комп’ютерних систем;
- втручання в роботу обладнання (в тому числі обладнання об’єктів критичної інфраструктури) – атаки на комп’ютери або сервери, які,наприклад, забезпечують роботу комунікаційних систем, систем, які забезпечують життєдіяльність міст (водопостачання, електроживлення, транспорту).
Він додав, що на телекомунікаційну систему Дніпровської міської ради з 2015 року здійснили декілька атак. Це був вандалізм – підміна стартової сторінки офіційного порталу, але це було ще на етапі тестування і відновлено протягом кількох хвилин.

«Були спроби атак на відмову сервісів та збір даних, але сама телекомунікаційна система побудована таким чином, щоб мінімізувати шкідливі наслідки. Для того, щоб одне уражене робоче місце не заражало інше, користувачам обмежили права доступу, і відкрито тільки на те, що необхідно для певної роботи. Програмне забезпечення, яке обробляє персональні дані, працює на платформі, яка має атестат відповідності комплексної системи захисту інформації», – сказав Олександр Гавріков.

Також департамент інформаційних технологій співпрацює з Центром забезпечення кібербезпеки Служби безпеки України та є користувачем платформи збору та поширення індикаторів кіберзагроз MISP-UA, в рамках якої постійно отримує інформацію про нові кіберзагрози і рекомендації щодо їх попередження.

«Дніпрянам рекомендую використовувати надійні паролі, не викладайте в інтернеті особисту інформацію про себе, своїх рідних, друзів, знайомих, завжди перевіряйте отриману інформацію, не відкривайте підозрілих файлів або посилань в електронній пошті та по можливості використовуйте там де можливо двофакторну автентифікацію, тобто крім пароля підтвердження входу через код ще додатковий вхідний дзвінок, смс тощо», – підсумував начальник управління інформаційно-телекомунікаційних систем департаменту інформаційних технологій Дніпровської міської ради Олександр Гавріков.

ПОПУЛЯРНЕ

Архів новин
Июль 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
« Июн    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Контакти

Столярова, 1, Дніпро, Україна, 49038

mail@dv-gazeta.info

© Останні новини Дніпра та України за сьогодні. Онлайн трансляції, фото та відео репортажі на сайті Днепр вечерний. Всі права захищені.